30 липня світова спільнота відзначала Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми 29 липня цього року представники Черкаського міського центру зайнятості у співпраці з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Черкаській області – Людмилою Проценко та виконуючим директора Благодійної організації «Сто відсотків життя Черкаси» - Мариною Стадник провели для шукачів роботи інформаційні вебінари на тему: «Ризики нелегальної трудової міграції».

На передодні було проведено опитування безробітних через фейсбук сторінку. Респондентам запропонували зазначити питання, на які вони хотіли б отримати відповіді. В опитуванні взяли участь близько 50 осіб.

За результатами опитування, головною метою заходів стало:

підвищення поінформованості та рівня обізнаності серед шукачів роботи щодо проблеми торгівлі людьми, надання інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить;

визначення правил безпечної міграції та легального працевлаштування;

взаємодія органів державної влади, самоврядування та громадських організацій у протидії торгівлі людьми.

Регіональний координатор під час онлайн семінару розповіла учасникам про роль та повноваження Омбудсмена у захисті та поновленні прав громадян. Людмила детально ознайомила з функціями Представництва Уповноваженого в регіоні та наголосила у яких випадках настає право на звернення до Уповноваженого, в тому числі щодо відстоювання прав і свобод громадян України, які потрапили в ситуації, що пов’язані з торгівлею людьми. 

На онлайн зустрічі з Мариною Стадник шукачі роботи дізналися про напрями діяльності благодійної організації, яку вона очолює. Особливу увагу приділили одному із напрямків роботи організації, а саме –  виявлення та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми. Учасники вебінару дізналися інформацію щодо безпечної міграції та як перевірити легальність пропозиції на працевлаштування, а у разі виникнення ситуації з торгівлею людьми, куди можна звернутися за допомогою.

На завершення заходу всі слухачі отримали онлайн матеріали та пам’ятки про те, як безпечно працювати та подорожувати.

Черкаський МЦЗ