На виконання доручення Кабінету Міністрів України Управління Держпраці у Черкаській області за участі та сприяння інших органів (Державної податкової служби, Пенсійного фонду, служби зайнятості, органів місцевого самоврядування, Національної поліції тощо) розпочинає проведення контрольних заходів з питань виявлення неоформлених працівників.

У першу чергу заходи контролю будуть проведені у тих роботодавців, які мають високі ризики використання найманої праці без укладення трудових договорів. Виявлення таких роботодавців здійснюватиметься шляхом аналізу інформації, наявної у різних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Так, нещодавно фахівцями Чорнобаївської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості проведено онлайн-зустріч спільно з представниками Іркліївської об’єднаної територіальної громади та роботодавцями регіону з питань легалізації зайнятості населення та попередження наслідків використання незадекларованої праці.

Представниками відповідальних органів наголошено, що фінансові ризики та наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, що виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

«Розмір штрафу за використання одного незадекларованого працівника може скласти 141 тис. грн. Тобто, замість сплати штрафу за одного неоформленого працівника роботодавець може сплачувати єдиний соціальний внесок цілий рік за 11 працівників із розрахунку мінімальної заробітної плати, або ж за 4 працівників із розрахунку середньої заробітної плати по Україні. Навантаження щодо забезпечення виплати пенсій, лікарняних, утримання шкіл, лікарень та ремонту доріг лягає на плечі відповідальних роботодавців та працівників, що сплачують податки. Ми маємо бути свідомими та укладати з працівниками трудові договори», - підсумував директор районної філії Сергій Пасічник.

Інформаційно-роз’яснювальна робота задля досягнення спільної мети – легалізації зайнятості населення, продовжується.

Чорнобаївська районна філія ОЦЗ