Нещодавно в Жашківській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості для безробітних громадян.

Учасники заходу отримали детальну інформацію про поняття «підходяща робота», «страховий стаж», «застрахована особа», державні гарантії окремих категорій громадян; особливості реєстрації, перереєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю; відповідальність за подання недостовірних даних тощо.

Присутні ознайомились з основними послугами державної служби зайнятості та сучасними підходами щодо їх отримання, перевагами легальної зайнятості та актуальними вакансіями на ринку праці району.

У ході семінару директорка районної філії Марія Штунь відзначила, що: «Служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимального вибору, або зміни людиною сфери трудової діяльності відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я з урахуванням потреб ринку праці». 

У свою чергу фахівчиня з профорієнтації Тетяна Опалат звернула увагу на можливості електронних сервісів служби зайнятості та безкоштовних освітніх платформ, а саме: «Персональний кабінет пошукача роботи» (https://www.dcz.gov.ua/cabine), «Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри» (http://profi.dcz.gov.ua/), «Моя професія: консультаційна мережа» (https://myprofession.com.ua/),  Освітній портал державної служби зайнятості, освітня платформа «Coursera» тощо.

Наприкінці заходу – відповіді на питання пошукачів роботи та роз’яснення окремих деталей щодо умов роботи районної філії у період карантинних обмежень.

Жашківська районна філія ОЦЗ