21.12.2020 | 08:40

Днем, коли утворилася Державна служба зайнятості є 21 грудня 1990 року. Саме цього дня Радою Міністрів УРСР було прийнято постанову за номером 381 «Про створення державної служби зайнятості в Українській РСР».

Тож у 2020 році Служба відзначає 30-у, ювілейну річницю з дня заснування.

За цей час пройдено шлях від бюро з працевлаштування до сучасної сервісної установи, яка допомагає тисячам людей.

Якщо на початку 90-х років за сприяння обласної служби зайнятості щороку роботу знаходили близько 10 тис. незайнятих громадян, то тепер щороку близько 36 тис. людей.

Соціальний захист служба зайнятості розглядає не тільки як сукупність послуг з підбору роботи та виплати допомоги по безробіттю, а в першу чергу - як систему гідних умов праці та легальної зайнятості.

Зокрема, у доробку Черкаської обласної служби зайнятості зберігаються тисячі успішних історій людей, які свого часу, отримали соціальну підтримку та сприяння у підборі підходящої роботи.

За 30 років роботи Черкаської обласної служби за сприянням у працевлаштуванні звернулося понад 1 млн 420 тис. безробітних осіб. Завдяки наполегливій праці фахівців та надійному соціальному партнерству:

 - працевлаштовані майже 872 тис. пошукачів роботи;

 - професійне навчання пройшли 180,3 тис. безробітних;

 - тимчасовою зайнятістю забезпечено 363 тис. осіб.

«Сьогодні Державній службі зайнятості 30 років. У неї, як і у кожної людини, в житті бували різні періоди. Щоразу, відкриваючи нову сторінку історії, першочерговим завданням була соціальна захищеність людей. Згідно з пріоритетами державної соціальної політики і світовим досвідом, в роботі фахівців використовується адресний підхід та рекрутингові засади, забезпечується широка доступність послуг, зокрема, завдяки інноваційним онлайн сервісам, мета яких зробити послуги максимально доступними та комфортними. Своє 30-річчя служба зайнятості зустріла у нелегкий для країни період. Час, коли особливої підтримки потребують, як пошукачі роботи, так  і працедавці. Адаптувавши свою роботу до умов карантину, ми стали посередниками між державою і бізнесом та реалізуємо державні програми щодо матеріальної підтримки в період пандемії. На цей час лише щодо виплати допомоги по частковому безробіттю прийнято понад 5,3 тисячі позитивних рішень для 11,4 тисяч осіб. Робота у цьому напрямку продовжується», - коментує директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Сучасна служба зайнятості має все необхідне для якісного надання послуг клієнтам. Нині, на Черкащині працює 20 філій Черкаського обласного центру зайнятості та 3 базові центри зайнятості.

Довідково: згідно з наказом Міністерства праці України від 26.12.1990 № 60 існуючі на той час, в регіонах служби працевлаштування були реорганізовані в обласні державні служби зайнятості. Що стосується Черкаської обласної служби зайнятості, то рішення про її створення було прийнято виконавчим комітетом Черкаської обласної ради народних депутатів 25.01.1991. Створено 8 нових районних центрів зайнятості. На базі існуючих в області бюро по працевлаштуванню організовані міськрайонні центри. У Черкаському міському та Тальнівському районному центрах зайнятості були зареєстровані перші безробітні.

Сьогодні переважна більшість фахівців обласної служби зайнятості мають повну вищу освіту.

Майже 82% команди працюють безпосередньо в базових центрах зайнятості та філіях обласного центру зайнятості.

Служба є молодою не тільки за часом свого існування: середній вік працюючих у службі зайнятості складає 43 роки.

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ