08.04.2021 | 10:11

У результаті децентралізації основними адміністративними одиницями наразі є територіальні громади, утворені шляхом об’єднання колишніх сільських рад. Саме вони відповідають за всі соціально-економічні процеси, що відбуваються на їх території, зокрема і на місцевому ринку праці.

З метою підтримання тісної співпраці, що триває вже не один рік, директор Лисянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості Володимир Висотенко провів виїзну робочу зустріч з головою Бужанської територіальної громади Валентиною Стадник. Також в спільній нараді взяла участь заступниця начальника відділу надання соціальних послуг Наталія Сокирко.

Співпраця між Лисянською районною філією та Бужанською тергромадою дає змогу більш оперативно вирішувати проблеми працевлаштування місцевих мешканців, посилити їх соціальну захищеність. Адже голова територіальної громади володіє інформацією про всіх 30-х діючих роботодавців, які провадять діяльність на території населених пунктів громади та, як правило, знає їх кадрові потреби й можливості. Зокрема, вже з початку поточного року 39 жителів цієї громади знайшли роботу за сприяння районної служби зайнятості.

У ході зустрічі Володимир Висотенко охарактеризував ситуацію на місцевому ринку праці, зокрема в розрізі сіл, що входять до складу територіальної громади та обговорив з головою громади перспективи покращення ситуації з початком весняно-польових робіт: «Зараз, в умовах карантинних обмежень, коли рівень зареєстрованого безробіття суттєво зріс, а пропозиції вакансій відчутно знизились, вкрай важливо оперативно використовувати  кожну можливість легально працевлаштовувати людей до місцевих роботодавців та не допускати використання тіньової зайнятості, що наразі все частіше спостерігається в різних галузях економіки».

У свою чергу, Наталія Сокирко ознайомила керівницю громади з порядком організації весняної акції з благоустрою населених пунктів, що передбачає залучення жителів громади до прибирання своїх населених пунктів. А також інформувала про можливості організації громадських робіт на об’єктах соціальної сфери для безробітних жителів громади, зокрема з частковим співфінансуванням за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Зі свого боку, голова Бужанської громади Валентина Стадник розповіла про те, які амбітні плани має громада та  де, з часом, будуть створюватись нові робочі місця. Запевнила, що багаторічна співпраця з районною службою зайнятості продовжиться й надалі, адже така підтримка жителів сільської місцевості завжди на часі.

Лисянська районна філія ОЦЗ