Фотограф — це людина, яка робить якісні знімки професійною технікою зі знанням композиції та світла.
Фотографують сьогодні всі, адже фотоапарат є у кожного з нас в смартфоні. Але фотограф-професіонал — це той, хто не тільки робить знімки на фотоапарат, а ще заробляє своїм ремеслом гроші, тому що фотографії професіонала завжди добре виставлені, висвітлені та оброблені, класно виглядають в альбомах та збирають багато лайків у соцмережах.
Фотограф ретельно готується до зйомки: вибирає тему і місце зйомки, реквізит, розмовляє з замовником, у разі необхідності отримує дозвіл на зйомку. У процесі фотографування професіонал вибирає оптимальне освітлення, фон, підказує кращі пози моделям, вручну крутить фокус та діафрагму, а потім ще й обробляє фотографії: підтягує кольори, ретушує недоліки.
Фотографи бувають різні: студійні, репортажні, весільні, рекламні, фешн, криміналісти. Але найчастіше один фахівець працює одразу в декількох жанрах.
Які навички потрібні фотографу
- Гарний смак, відчуття стилю, розуміння основ роботи зі світлом, знання правил побудови композиції, здатність чітко зафіксувати об’єкт в русі.
- Знання основ фотографії, фотооптики.
- Знання властивостей фотоапаратури й освітлювальної техніки, вміння ними користуватися.
- Вміння користуватися фотошопом та іншими редакторами для обробки фотографій.
- Розбиратися в психології та діловому спілкуванні.
- Бути терплячим й посидючим, адже обробка фотографій досить монотонне і скрупульозне заняття.
Переваги в роботі фотографа
- Професія фотографа вважається престижною і прибутковою, особливо якщо напрацьована власна база клієнтів або розкручений бренд, під яким працює фотограф.
- Робота фотографа творча, що передбачає відносно вільний графік роботи і відсутність буденної рутини.
- Це спеціальність, яка не вимагає вищої освіти, про майстерність говорить лише портфоліо.
- Робота приносить цікаві знайомства і зв’язки, можливі подорожі.
- Репортажні фотографи завжди в гущі подій, вони стають свідками цікавих подій, по роботі відвідують концерти і виставки, прем’єри і найрізноманітніші заходи. Весільні — працюють зі щасливими людьми і фіксують один із найважливіших днів їхнього життя.
Фотографом може стати кожен, незалежно від освіти, якщо йому подобається фотографувати і у нього це виходить. Але вийти на професійний рівень, вивчитися на фотографа і опанувати секрети майстерності допоможуть спеціальні курси фотографів, студії та фото-школи, де викладають досвідчені фотографи.
Вища освіта за фахом «Образотворче мистецтво», «Дизайн» так само додасть навичок початківцям фотографам.
Щоб стати хорошим фотографом, необхідно постійно розвивати в собі візуальну культуру: відвідувати виставки відомих майстрів фотографії, ходити в музеї, дивитися фільми.