11.06.2021 | 09:11

Напередодні професійного свята працівників легкої промисловості у Черкасах відбувся Всеукраїнський бізнес-форум «У текстильному серці України: Черкащина». На ньому представники влади та бізнесу налагоджували співпрацю.

Модераторами заходу виступили голова Черкаської обласної адміністрації Олександр Скічко та президент-голова правління Асоціації «Укрлегпром» Тетяна Ізовіт. Від служби зайнятості участь у форумі взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

У вступному слові Олександр Скічко відмітив, що: «Черкащина має давні традиції легкої промисловості. І саме тут її потрібно розвивати. Маємо в області понад 70 підприємств, що працюють у цій сфері. Пандемія коронавірусу додала проблем легпромівцям. Утім виробники змогли швидко переорієнтуватися до потреб сьогодення і почали відшивати засоби індивідуального захисту. А от на «ЧШК» навіть розробили тканини з найвищим ступенем захисту від COVID-19».

Результатами багаторічної співпраці з роботодавцями регіону, які провадять свою діяльність у галузі легкої промисловості поділився Григорій Дендемарченко під час виступу.

З його слів, у 2020 році та за 5 місяців 2021 року від роботодавців цієї галузі виробництва надійшло 658 вакансій. У переважній більшості це були пропозиції від виробників одягу та ткацького виробництва. Найактивніші серед них: ТОВ «Вайсе-стиль», ТОВ «Любава-Грація», ТОВ «Любава-стиль», Черкаська філія корпорації «Елтекс», ПП «Уманська швейна фабрика», ТОВ «Корсунь-Шевченківська швейна фабрика», ПРАТ «ЧШК» та ін. 

За сприяння обласної служби зайнятості на заявлені вакансії працевлаштовані 387 безробітних громадян.

«Враховуючи гостру потребу працедавців у кваліфікованих кадрах, ми пропонуємо послуги з організації професійного навчання безробітних громадян. Навіть ті, кому не доводилося мати справу зі швейною технікою, але мали велике бажання зрозуміти тонкощі цього ремесла, успішно оволодівали необхідними знаннями та йшли працювати на підприємства. Нині активно впроваджується дуальна форма навчання. Слухачі поєднують навчання у закладах освіти з практичною роботою на виробництві. Нещодавно таке навчання розпочала група з 15 черкащан на базі ДНЗ «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів» на замовлення ТОВ «Еверс». Безробітні опановуватимуть професію швачки, після чого почнуть свою трудову діяльність на підприємстві. Зокрема, у 2020 році професійне навчання організовано для 93 безробітних осіб за затребуваними професіями легкої промисловості. У цьому році вже підготовлено 65 працівників для роботи у цій галузі», - зазначив Григорій Дендемарченко.

На підприємствах галузі легкої промисловості завжди є потреба у робітничих кадрах. Їх дефіцит служба зайнятості пропонує скорочувати шляхом організації тимчасової зайнятості безробітних. У цьому напрямку добре налагоджена співпраця з Чигиринською виробничо-торгівельною фірмою «Вікторія» та Уманськими взуттєвою та швейною фабриками. У 2020 році до громадських робіт та робіт тимчасового характеру  залучено 330 осіб. В умовах карантину це було значною фінансовою підтримкою для тих, хто втратив постійну роботу та важливою допомогою для підприємств, які перекваліфікували все, або частину свого виробництва на виготовлення засобів індивідуального захисту. З початку цього року вже 95 безробітних осіб долучилися до тимчасової зайнятості у цій галузі.

«Звичайно, робимо все можливе, щоб роботодавці Черкащини розвивали бізнес та створювали робочі місця. Нашим клієнтам пропонуємо скористатися такою послугою, як компенсація єдиного соціального внеску за працевлаштування безробітних на нові робочі місця. Роботодавці, які скористалися цією державною програмою підтримки, вже оцінили її переваги. Оскільки зекономлені кошти вони вклали у розвиток виробництва», - зазначив керівник обласної служби зайнятості.

Окремо Григорій Дендемарченко зупинився на фінансовій підтримці підприємств в умовах карантинних обмежень, зокрема наданні роботодавцям коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю.

Так, у 2020 році 23 працедавця галузі легкої промисловості отримали кошти в сумі 1 687 815 грн та виплатили їх понад 180 своїм працівникам. Також 48 фізичним особам-підприємцям виплачена така допомога у розмірі 339 792 грн.

Одноразову матеріальну допомогу отримали 8 підприємств легкої промисловості для 136 працівників на суму 450 506 грн.

Результатом бізнес-форуму стали напрацювання щодо вирішення актуальних питань працівників легкої промисловості, а також можливість для людей, яких об’єднують спільні інтереси, обмінятися думками та пропозиціями у форматі нетворкінгу.

Довідково:

На Черкащині найбільша кількість роботодавців легкої промисловості представлена в:

  • м. Черкаси (79 ПОУ – 61%);
  • м. Умань та Уманська територіальна громада (14 ПОУ – 11%);
  • Чигиринська територіальна громада (8 ПОУ – 6%);
  • м. Сміла та Смілянський район (7 ПОУ – 5,4%);
  • Шполянська територіальна громада (7 ПОУ  - 5,4%).

Сектор інформаційної роботи ОЦЗ