29.07.2022 | 10:11

З 1 липня В Україні стартувала нова економічна стратегія уряду «єРобота» і на порталі «Дія» можна подати заявку на отримання гранту на власний бізнес.

Перші семеро учасників програми вже здобули право на отримання державних мікрогрантів на суму від 62 до 250 тис. грн. Майже 2 млн грн піде на реалізацію їх підприємницьких ідей. Вони зобов’язуються створити 28 нових робочих місць: від двох до п’яти кожен. Серед отримувачів переважають жінки, більшість – мають досвід ведення бізнесу. Понад 80% суми грантів отримувачі витратять на придбання необхідного обладнання. Дехто планує відкрити пекарню та фітнес-центр. Двоє отримувачів грантів виготовлятимуть конвеєрні ролики і комплектуючі та продукуватимуть крем-мед. Інші учасники використають гранти для організації надання послуг з: мобільного харчування, перукарського обслуговування тощо. 

Такий результат розгляду заяв І хвилі, поданих учасниками програми з 1 по 10 липня 2022 року. Всього за цей період 100 жителів області подали на розгляд свої бізнес-проєкти. Після перевірки уповноваженим банком ділової репутації заявників, проведених обласним центром зайнятості оцінки бізнес-планів та співбесід з учасниками, третина проєктів були підтримані.

Нині триває опрацювання заяв II хвилі, які претенденти подали з 11 по 24 липня.

Про це повідомив директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

«Мікрогранти отримають, як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у підприємництві. Завдяки цим коштам вони зможуть почати власну справу або її розширити. Це дозволить створити додаткові робочі місця та стимулювати економіку регіону» — зазначив керівник установи.

Щоб отримати грант, необхідно:

  • додати бізнес-план за типовою формою та заявку через Портал «Дія»;
  • підписати електронним підписом.

Заявка у термін до 10 днів оцінюється експертами АТ «Ощадбанк». Також експерти оцінюють кредитну історію та реєстраційні документи підприємця.

Далі учасники проходять перевірку Державною службою зайнятості, а також співбесіду у регіональному центрі зайнятості. Державний центр зайнятості на підставі оцінки банку, а також оцінки співбесіди, ухвалює рішення про надання мікрогрантів тим, хто набрав найбільшу сукупну кількість балів.

Більше інформації про отримання мікрогрантів: https://is.gd/QdKGkP.

Подати заяву по програмі «Єробота»: https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota

Відповіді на запитання щодо умов програми та оформлення заявки на отримання мікрогранту можна отримати в телеграм-каналі Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv або за телефонами «гарячої лінії»: +38 (093) 1617861; +38 (068) 2212174; (0472) 63-98-04.