27.09.2022 | 12:11

Саме «робота» - це другий запит від переселенців, звісно, після запиту «житло». Щодня тисячі наших громадян шукають роботу, яку втратили через війну. Знайти роботу досить нелегко, ще складніше, шукати роботу в зовсім новому для тебе місті.

Від початку введення воєнного стану в Україні і по 22 вересня 2022 року до Черкаської обласної служби зайнятості звернулися 2784 внутрішньо переміщених громадян. Переважно з Донецької, Харківської, Луганської та Київської областей, які працювали керівниками, юристами, менеджерами, спеціалістами державної служби, інженерами, викладачами, лікарями, продавцями, кухарями тощо.    За сприяння служби 525 з них працевлаштовані.

Історії переселенців іноді вражають. Люди прагнуть не тільки вижити, зберегти сім’ю, а й працювати.

Марина Шевчик — одна з пів тисячі переселенців, які за період війни знайшли роботу на Черкащині.

Марина разом з чоловіком та батьками приїхала з Миколаївської області, де працювала молодшою медичною сестрою.

У Чигиринській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості їй запропонували роботу швачки на місцевому підприємстві. Опановувати професію потрібно було з нуля. Наважилась на співбесіду з роботодавцем, деякий час просто знайомилась з тонкощами роботи на виробництві.

«Переступивши поріг служби зайнятості, була налаштована на будь-яку роботу, аби працювати і мати нормальний дохід. На підприємстві мені допомагали усім цехом. Люди там дуже чуйні та привітні. Так і навчилася шиттю і в колективі швидко адаптувалася», - розповіла пані Марина.

Нині жінка вже понад 3 місяці працює швачкою в ВТФ «Вікторія», де пліч-о-пліч з колежанками відшиває теплий одяг військовим та разом з усіма, хто тримає економічний фронт, - наближає нашу перемогу.

Нагадуємо, що за допомогою можна звернутися до будь-якого центру зайнятості України, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи місця перебування.

Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості, можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv, а також за номерами телефонів «гарячої лінії»: +38 (093) 1617861; (0472) 63-98-04; +38 (068) 2212174.