21.05.2019 | 09:40

20 травня в Україні відзначали своє професійне свято представники найдавнішої та однієї з перспективних професій – банківські працівники.

Банківська галузь – одна з найважливіших галузей у кожній країні, тому саме від стабільної роботи фінансової системи та банків залежать добробут населення та його впевненість у майбутньому.

Робота в банківській галузі престижна та надзвичайно відповідальна, адже вона пов’язана не лише з фінансами, а й з довірою людей. Саме довіра є ключовою в роботі кожного банку. Будувати стабільні, довгострокові та взаємовигідні стосунки з клієнтами можуть лише висококваліфіковані банківські спеціалісти. Традиційно їх поділяють на фахівців по роботі з фізичним особами (роздрібний бізнес) і з юридичними особами (корпоративний бізнес).

Професія банківського спеціаліста вимагає від фахівця таких якостей як прагматизм, аналітичний склад мислення, компетентність у своїй справі, стратегічне бачення діяльності банку, економіки в цілому, соціальна відповідальність тощо. Також такий спеціаліст має володіти цілим набором загальнолюдських позитивних рис, які допомагали б людині в роботі. Це і витримка, і порядність, і професійний такт, і вміння зберегти таємниці, знайти вихід зі складної ситуації, встановити спільну мову зі співрозмовником, який через певні обставини провокує конфлікт тощо. Цей список є далеко не повний, адже банківська освіта дає змогу реалізуватися практично кожній людині у різноманітних галузях. Наприклад, якщо людина любить працювати з літературою, аналітичними даними, то вона потенційний розробник нормативно-методичних документів у фінансовій сфері; якщо є бажання розробляти грандіозні фінансові плани – можна працювати на керівних посадах у банку, на підприємстві, в організації; якщо це педантична й уважна людина – посада головного бухгалтера, особливо в кредитній установі, саме для неї.

На сьогодні професія банківського спеціаліста є однією із найпрестижніших професій. На думку відомих банкірів України, банківський сектор, незважаючи на складність економічної та політичної ситуації, розвивається найдинамічніше. Український банківський сектор є найінтегрованішим у світовий фінансовий простір та є відкритим для залучення іноземного капіталу. Відтак, на ринку банківських послуг зростає конкуренція та потреба у висококваліфікованих банківських працівниках. Особливою перевагою роботи, зокрема, в невеликих банках, є те, що праця кожного співробітника – як на долоні, тому можна зарекомендувати себе як креативного та перспективного спеціаліста, досить швидко отримати нову посаду, і, як наслідок, підвищення заробітної плати. Керівництво банків заохочує ініціативних молодих співробітників, які працюють якісно, не бояться брати на себе відповідальність, готові вчитися і удосконалюватись в професійній діяльності.

Протягом минулого та поточного років від роботодавців Черкащини надійшло 303 вакансії банківського спеціаліста, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 246 вакансій. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила три календарні дні. 

У переважній більшості вакансії банківських спеціалістів надходили від відділень АТ "УКРСОЦБАНК", ПАТ "ЮНЕКС БАНК", АТ "ТАСКОМБАНК", АТ "РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ", Черкаська обласна дирекція ПАТ "УКРГАЗБАНК", ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА", КЗ "ОДС "Пролісок", ВП "ЧЕРКАСЬКА ТЕЦ" ПАТ "Черкаське хімволокно", Філії "Кам’янка" ТОВ СГП "Нібулон», ПРАТ "ЧШК", ГТ ДВ "ІСКРА", КНП "Уманська міська лікарня", СТОВ "Зернова компанія "ХОРС" та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у минулому та поточному роках було 2 199 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 1 030 таких безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 4-7 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ