19.08.2020 | 09:10

У сучасних умовах бджільництво є важливою галуззю сільського господарства. Останнім часом саме бджільництво – древній і почесний промисел – перетворилося в улюблене заняття мільйонів людей. Але існують люди, які професійно займаються цією справою. Спеціальні господарства, в яких розводять бджіл, називаються пасіками, а робітники, які займаються цією справою – пасічниками.

День пасічника - професійне свято бджолярів, яке щорічно відзначається в Україні 19 серпня.

Робота бджоляра — кропітка праця, що вимагає пильної уваги й турботи про бджіл. Щоб мед вийшов якісний, необхідно стежити за здоров’ям бджіл, місцем, де вони збирають нектар, і загальним станом вуликів. До того ж, тендітні комахи потребують захисту від протягу, вогню, шкідників і хвороб, що забирає багато часу та сил.

Робота на пасіці дає людині багато радості. Справжній бджоляр – це не тільки посадова, відповідальна за пасіку особа – це людина, яка знає та любить свою справу. Кваліфікованим працівникам, які закінчили навчальні заклади, може бути присвоєно звання «Майстер з бджільництва».

На пасіках країни сьогодні «працює» близько п’яти мільйонів бджолиних сімей і сотні бджолярів. 

Так, з початку поточного року від роботодавців регіону до обласної служби зайнятості надійшло 7 вакансій бджоляра, з них всі були укомплектовані протягом п’яти  календарних днів.

Вакансії бджоляра надходили, в переважній більшості, від роботодавців із сільської місцевості, а саме:

  • СТОВ ім. Гришка;
  • Сільськогосподарського приватно-орендного підприємства «Відродження»;
  • Приватної підприємниці Тетяни Зайченко;
  • ТОВ «Світанок»;
  • ПСП Агрофірми «Хлібороб»;
  • ПСП «Веселий хутір»;
  • Сільськогосподарського приватно-орендного підприємства «Агро-прогрес».

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких протягом січня липня 2020 року було 18 осіб. На сьогодні на обліку служби зайнятості перебуває 7 таких безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій становив 5 000 грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ