оп
07.03.2018 | 09:30

Сьогодні ручна праця зведена до мінімуму, її замінила потужна техніка. У сільськогосподарському виробництві, аби забезпечити умови для одержання високих і сталих врожаїв, прогресивного піднесення родючості ґрунту, систематичного підвищення продуктивності праці, невід’ємним є широке застосування складних машин та обладнання агропромислового виробництва.     На сьогодні  тракторист -  це найпоширеніша професія серед сільських жителів, адже саме у тракторі втілилась споконвічна мрія хлібороба - знайти собі надійного помічника у нелегкій селянській праці. Усе, що вирощено у полі, має бути зібрано в короткий термін, і тракторист - найактивніший учасник цього процесу.

Надійним помічником у вирішенні питання професійного навчання за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського)  виробництва»  категорії «А2» та категорії «В1» вже традиційно для Кам’янської районної філії  Черкаського обласного центру зайнятості є Державний професійно-технічний навчальний заклад «Черкаський навчальний центр» Міністерства аграрної політики та продовольства України. На замовлення роботодавців району 19 зареєстрованих безробітних підвищують кваліфікацію за даними професіями. Слухачі впродовж   навчання вчили правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських робіт машинно-тракторними агрегатами згідно вимог агротехніки; вимоги до комплектування сільськогосподарської техніки для виконання механізованих робіт; ознаки та причини основних несправностей тракторів, комбайнів та способи їх усунення; правила дорожнього руху та перевезення вантажів; способи  і правила виконання  слюсарних робіт; способи та засоби підвищення продуктивності праці; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та пожежної безпеки під час експлуатації та обслуговування сільськогосподарської техніки тощо.

05 березня  2018 року майбутні  трактористи успішно склали іспит та отримали документ державного зразка. Після навчання всі безробітні будуть працевлаштовані на сільськогосподарські підприємства Кам’янського району: ПП «НВЦ «Репродуктивне зерно», ФГ Гетьмана, ТОВ «Олімп», ТОВ Фірма «Каскад», ТОВ «Імпульс», ТОВ «АПК-Сервіс», ТОВ «Колос -08», СФГ «Зірниця» тощо. Сучасні роботодавці зацікавлені у працівниках, які мають відповідні  розряди та категорії, вміють працювати на сучасній техніці, знають передові технології виробництва. Тому підвищення кваліфікації  сприяє вирішенню проблем працевлаштування безробітних на  ринку праці.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ