оп
12.12.2018 | 17:00

З метою сприяння зайнятості населення та створення нових робочих місць на Шполянщині за ініціативи районної філії Черкаського обласного центру зайнятості проведено семінар для 15 керівників кадрових служб району на тему: «Нові стимули для роботодавців у випадку працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та людей з інвалідністю».

Фахівці філії розповіли про нові форми звітності для роботодавців, що діють з 1 січня 2018 року. Акцентували увагу на професійному навчанні безробітних як засобі підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, змінах в нормативно-правовій базі, що регулює зайнятість населення. Окрему увагу зосередили на нових онлайн сервісах служби зайнятості – Електронному кабінеті роботодавця та можливостях скайп-конференцій. Також наголосили, що роботодавцям буде надано компенсацію витрат на оплату праці працевлаштованих осіб з числа внутрішньо переміщених.

«З початку 2018 року фахівцями районної філії за участю місцевих підприємців – П. Мальчика, Д. Мальчика, В. Діхтяренка, М. Доценка, В. Чихачова та інших було проведено 19 ярмарок, міні-ярмарок вакансій та днів відкритих дверей для 266 безробітних. У результаті проведених заходів 35 осіб було працевлаштовано на такі посади як: покоївка, кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, слюсар-ремонтник, охоронник, касир, столяр, водій та інші; з них 21 безробітний виявив бажання пройти стажування безпосередньо на робочому місці,  7 осіб взяли участь у роботах тимчасового характеру. Також було укладено та виконано 9 договорів на проведення громадських та тимчасових робіт за участю безробітних та 21 договір на стажування по шукачів», - повідомляє директор Шполянської районної філії ОЦЗ Ігор Мусюра.

Довідково: послуги, які надає служба зайнятості роботодавцям:

 - допомога в укомплектуванні підприємств персоналом;

- проведення професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця;

- підбір тимчасових працівників з числа осіб, що перебувають на обліку;

 - надання компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при працевлаштуванні безробітних громадян;

- здійснення компенсації витрат роботодавця на оплату праці при працевлаштуванні зареєстрованих безробітних, з числа внутрішньо переміщених осіб.

- використання в роботі відеорезюме, відеовакансій, презентацій роботодавців, проведення спілкування з претендентами на роботу в режимі онлайн-співбесіди (за допомогою скайп-зв’язку);

- формування кадрового резерву для роботодавців з числа випускників навчальних закладів;

- надання консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності;

- функціонування сервісу «Електронний кабінет роботодавця».

Шполянська районна філія ОЦЗ