оп
12.02.2019 | 10:00

Однією із перспективних форм підвищення кваліфікації є стажування на робочому місці. Для роботодавця – це найкращий спосіб задовольнити потребу в робочій силі кваліфікованими кадрами, а для безробітного – можливість відновити свої трудові навички, адаптуватися до нових умов і, як результат – успішно працевлаштуватися.

Така послуга має схвальні відгуки серед роботодавців Тальнівщини. Адже для того, щоб знайти кваліфікованого робітника – потрібно докласти чимало зусиль. Скориставшись цією послугою, роботодавець самостійно готує для себе майбутнього працівника, який з перших днів буде чітко виконувати свої обов’язки.

Вже не одноразово такою послугою служби зайнятості користувалося ТОВ «Добробут», що спеціалізується на роздрібній торгівлі пальним. Цього разу роботодавець взяв на стажування безробітного, що перебував на обліку в Тальнівській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості – Владислава Левицького. Чоловік готується працювати на посаді оператора заправних станцій (оператор АЗС).

«Робота оператора АЗС складна і відповідальна. Пов’язано це з великою кількістю трудових функцій, що вимагають підвищеної концентрації уваги, а також з тим, що співробітник знаходиться в постійному контакті з клієнтами і здійснює грошові взаєморозрахунки. Оператор повинен знати: правила роботи з обладнанням заправки; порядок роботи з касовим апаратом; порядок роботи очисної установки АЗС; процедуру прийому та відпуску палива; норми пожежної безпеки на АЗС; правила охорони праці на АЗС тощо. Та головне – це повинна бути сумлінна людина, яка не боїться роботи», – коментує керівник підприємства Людмила Сідько.

У ході стажування Владислав вдосконалює свої професійні вміння, адаптується на майбутньому місці роботи до обладнання, технології та, що не менш важливо – до колективу.

За словами керівника підприємства, Владислав досить швидко опановує нові знання, ґрунтовно підходить до вивчення всіх процесів на станції. Тому роботодавець, після закінчення стажування, вже готова взяти на постійну роботу працівника, який не підведе у складній ситуації.

Тальнівська районна філія ОЦЗ

 Довідково: У 2018 році послугами Тальнівської районної філії скористалися 1856 осіб. Зокрема, підвищення кваліфікації проходили 250 безробітних громадян, з них – 229 осіб здійснювали стажування безпосередньо на робочому місці, ще 21 – проходили курси цільового призначення. Рівень працевлаштування після проходження навчання був стовідсотковим.