14.02.2020 | 09:10

15 лютого відзначається День комп'ютерника.

Професія комп’ютерника на цей час є однією з найпоширеніших у світі. Життя без професіоналів, які змогли б обслуговувати, ремонтувати або налаштовувати комп’ютери, зараз складно уявити.

Комп'ютерна індустрія розвивається щодня. Найбільш яскравими представниками галузі інформаційних технологій є програмісти, тобто спеціалісти, які займаються розробкою програмного забезпечення.

До особистих і професійних якостей програміста належать: володіння аналітичним мисленням, гарна пам'ять, здатністю робити складні математичні розрахунки, об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку. Також терпіння та витримка – є абсолютно незамінними якостями в такій роботі. Оскільки програмування – галузь, що бурхливо розвивається, тому потрібно вміти швидко адаптуватися і постійно вивчати щось нове.

Для того, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці, такому фахівцю знадобиться постійно розвивати свої знання в галузі програмування. Фізично неактивна робота програміста потребує від нього посидючості, зосередженості і вміння доводити до кінця тривалі, рутинні справи. Сучасному програмісту не обійтися без знання англійської мови. Він повинен відмінно розбиратися в будові комп'ютерів, знати принципи його роботи і володіти технікою швидкого друку на клавіатурі наосліп. Для роботи над проектами йому не обійтися без ініціативності та вміння працювати в колективі.

Основним місцем роботи для програмістів є науково-дослідницькі центри, ІТ-компанії та організації, що в своїй структурі мають відділи програмістів або штатну одиницю. Також такі фахівці можуть реалізувати свої професійні ідеї у власній справі, створити команду однодумців  і започаткувати новий проект.

Попит на програмістів в регіоні є високим, але не тільки у галузі високих технологій. IT-спеціалісти затребувані також в банківській галузі і сільському господарстві.

Протягом 2019 року від роботодавців Черкащини надійшло 232 вакансії фахівців у галузі інформаційних технологій, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 196 вакансій. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила чотири календарні дні. 

У переважній більшості вакансії програміста надходили від ДП «Оризон-Навігація», ПАТ «Азот»,  «Черкасигаз», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», «ЧШК», КП «Смілакомунтеплоенерго», СТОВ «АГРОКО», ТОВ «ТЕП ТРАНСКО», «НЕОКОМ-СЕРВІС», «ЧЕРКАСИЕНЕРГОЗБУТ», приватних підприємців Ольги Білоконь, Ірини Клименко, Ігоря Клименко Максима Яременка, Сергія Магдича, Олександра Гонтара та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких у минулому році було близько 600 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 217 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить від 7 тис. грн.

Здобути освіту ІТ-напрямку в регіоні можна в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького, Черкаському державному технологічному університеті, художньо-технічному коледжі.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ