14.02.2017 | 10:39

«Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання», - під таким девізом нещодавно в приміщенні Канівського міськрайонного центру зайнятості відбулося засідання робочої групи з питань легалізації праці та зайнятості населення. У вирішені актуальних питань взяли участь представники центру зайнятості, обласного і міського управлінь Держпраці, фінансисти, податківці та місцеві роботодавці.

Засідання відкрила представник Управління Держпраці у Черкаській області Любов Корякіна, яка відзначила, що одним із основних завдань установи є моніторинг виплат мінімальної заробітної плати працівникам. Також вона застерегла роботодавців від порушень трудового законодавства в частині щодо оформлення своїх працівників на неповний робочий день або переведення їх на півставки. За її словами, в наш час дуже важливо, щоб громадяни осмислили те, що отримуючи заробітну плату конвертах", вони самі себе позбавляють соціального захисту в майбутньому, так як пенсію вони отримають лише з офіційно нарахованих сумм заробітку.

«Сьогодні метою нашого заходу є напрацювання спільними зусиллями механізму з легалізації трудових відносин», - повідомила директор Канівського міськрайонного центру зайнятості Надія Коломієць. Обговорюючи можливі шляхи зниження „тіньової” зайнятості населення, вона  зазначила, що основним джерелом надходжень до фонду є відрахування єдиного соціального внеску, які сплачують роботодавці за найманих працівників в розмірі 22 %. На думку Надії Коломієць зменшення заборгованості по заробітній платі чи легалізація доходів це не тільки надходження до бюджету, а й захист прав та законних інтересів платників податків. Отже, чим більше офіційно працюючих громадян, тим краще наповнення фонду та бюджету міста.

Результатом засідання робочої групи стало напрацювання відповідних пропозицій щодо поліпшення ситуації з легалізації праці та зайнятості населення в Канівському районі.