16.08.2019 | 14:00

Напередодні великого християнського свята Преображення Господнє та професійного свята всіх бджолярів – Дня пасічника, Черкаська обласна служба зайнятості склала професійний портрет справжнього пасічника.

Професія пасічника дуже давня. Зародилася вона задовго до нашої ери й поступово еволюціонувала від простого полювання за медом та воском до сучасного рамкового бджільництва. Ця професія також не менш складна і відповідальна, ніж інші професії, перш за все це нелегка висококваліфікована праця. У роботі з бджолами пасічник до тонкощів вивчає біологію бджолиної родини, бджолярський інвентар та будівлі, медоносні ресурси з основами агрономії, утримання бджіл з основами селекції, технологію отримання та переробки продуктів бджільництва, столярну справу тощо.

Робота пасічника має багато особливостей. Щоб розводити бджіл, потрібно навчитися поводитися з ними, бути в курсі сучасних технологій бджільництва, уміти вираховувати закономірності між кількістю бджіл на пасіці та квітів у полі, між порою року і середньою сезонною температурою.

Стати пасічником може кожний охочий. В Україні є навчальні заклади, які готують таких спеціалістів, зокрема на Полтавщині, Вінничинні тощо. Та частіше здобувають цю професію спадково від батька та діда.

Спочатку поточного року від роботодавців Черкащини надійшло 24 вакансії пасічників, які за сприяння обласної служби зайнятості всі укомплектовані. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила два календарні дні.

У переважній більшості вакансії надходили від сільськогосподарського ТОВ ім.  Гришка, ТОВ «МЕЙК АГРО», ТОВ «АФ» НАСІННЯ-2014», ТОВ «ФЕНДТ АГРО СЕРВІС», СВГК ЦИБУЛІВСЬКИЙ, ФГ «Крутий Яр», ФГ «Лани України», ФГ «Хорста» приватних підприємців Лялько Володимира та інших.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких за цей період було 37 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 9 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 5-6 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ