15.11.2018 | 13:10

Проект «Ветерани: від діалогу до працевлаштування» організований силами Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», із залученням Державної служби зайнятості та за фінансової підтримки Міністерства соціальної політики України.

Однією з найбільш гострих проблем, з якими стикаються ветерани, повернувшись з війни, є проблема працевлаштування. Успішна адаптація військовослужбовців спирається саме на повноцінну зайнятість, корисну та цікаву роботу, власний бізнес. Таким чином, мета проекту не тільки підвищити рівень конкурентоспроможності ветеранів на ринку праці, а й створити сприятливі умови для подальшого їх працевлаштування, в тому числі шляхом формування у суспільстві атмосфери порозуміння, підтримки, поважного ставлення до учасників АТО та членів їх родин.

В рамках Проекту, з 12 по 14 листопада, близько 70 ветеранів із Черкаського та сусідніх регіонів, в тому числі, 42 із числа безробітних, що перебувають на обліку в Черкаській обласній службі зайнятості залучалися до різних інформаційно-консультаційних заходів.

Упродовж 2-х днів проходив тренінг «Особливості ділової комунікації під час працевлаштування. Як зберегти повагу до себе та інших».  Відкривали тренінг модератор проекту Наталія Московець та директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.  «Обласна служба зайнятості всіма силами готова долучатися та сприяти реалізації будь-яких проектів, які мають на меті допомогти ветеранам у адаптації та працевлаштуванні» – зазначив Григорій Дендемарченко.

Під час тренінгу учасники мали унікальну можливість навчитися вирішувати будь-які складні, гострі або навіть конфліктні ситуації шляхом діалогу, поглибити свої знання з методів пошуку роботи, познайомитися з технологіями працевлаштування, відпрацювати навички правильного складання резюме та проходження співбесіди. Також в процесі роботи оцінювалась готовність присутніх до активного пошуку роботи та виявлялися «больові точки», які заважають ветерану працевлаштуватись та, відповідно, проводилася робота з їх мінімізації.

На третій день в приміщенні Черкаського міського центру зайнятості відбулася зустріч з представниками потенційних роботодавців, що дало можливість ветеранам закріпити набуті знання і пройти співбесіду. Роботодавці, в свою чергу, презентували свої організації та мали змогу поспілкуватись з можливими працівниками та відібрати тих, хто відповідає їхнім вимогам.

За словами самих учасників, проект "Ветерани АТО: від діалогу до працевлаштування"  це  реальна допомога до адаптації та працевлаштування. «Ветеранам важливо відчувати, що хтось про них турбується. І дуже вагомим є те, що цей проект фінансується державою» - прокоментувала жінка-ветеран. 

Таким чином, проведена робота сприяла підвищенню рівня конкурентоспроможності ветеранів Черкаського регіону на ринку праці та створенню сприятливих умов для подальшого їх працевлаштування.

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ