18.05.2018 | 08:29

З 24 квітня по 8 травня  2018 року в Черкаському державному бізнес-коледжі навчались 9 слухачів на курсах цільового призначення  за напрямом «Підприємництво та бізнес-планування». Слухачі за короткий термін навчилися складати бізнес-плани, прораховувати витрати і прибутки, передбачати ризики, вести звітність власного бізнесу.

Кожен слухач  групи презентував підготовлений бізнес-план, визначився із вибором власної справи відповідно до свого власного досвіду роботи, освіти та попередніх напрацювань.

Бізнес-ідеї, викладені у бізнес-планах, були досить різноманітними: від виробництва та реалізації продукції бджільництва, відкриття торгівельної точки з роздрібної торгівлі продуктами харчування та промисловими товарами першої необхідності,  обробки та продажу деревини до надання інжинірингових послуг в сфері будівництва, здійснення  ремонту побутової техніки,   відкриття стоматологічного кабінету «Стоматолог і Я», дитячої науково-розважальна лабораторія «Студія експериментів «4D», організації пошиву та ремонту одягу, організації шоу-руму «POLZA» (надання стилістичних послуг). Усі теми актуальні на ринку праці, тому підприємці виважено розрахували усі бізнес-кроки та готові до втілення задуманого.

         Цікавим виявився бізнес-план колишньої безробітної Черкаського міського центру зайнятості Наталії Король, яка планує  започаткувати бізнес з організації та проведення розважальних дитячих свят просвітницької спрямованості та навчальні наукові курси, з метою отримання прибутку та формування у Черкасах навчального середовища для молоді. Майбутній підприємець має досвід роботи з організації та проведення просвітницько-розважальних заходів близько 17 років, працювала у загальноосвітніх школах вчителем біології та хімії, інформатики, займала посаду заступника директора школи з виховної роботи.

Основними напрямками діяльності є:

  • Наукові курси для дітей: «Казкові науки», «Перші кроки в науку», «Весела ферма»;
  • Дитячі дні народження у науковому стилі: «Фантастична хімія», «Енергетичні бої», «Не вір очам своїм» тощо;
  • Наукові шоу-програми «Хімічне шоу», «Шоу Тесла», «Шоу ілюзій» тощо;
  • Наукові майстер-класи: «Наукові флакони», «Мій аромат», «Конвекційний підсвічник» тощо;
  • Щонедільні наукові лабораторії: «Лабораторія кислотності», «Лабораторія піни», «Лабораторія тканин», «Лабораторія полімерів» тощо.

Колишній безробітний Городищенського районного центру зайнятості Володимира Білуха планує займатися виробництвом та реалізацією продуктів бджільництва – меду. Майбутній підприємець під час захисту бізнес плану наголосив: «Продукти бджільництва користуються попитом людей різного віку та матеріального стану. Це дає  впевненість  у тому, що бізнес пов’язаний з діяльністю цього виду буде розвиватися та давати прибутки. Сильні сторони - висока якість бджолопродукції, середній ресурсний потенціал, високий рівень лояльності споживача, можливість виробляти екологічну продукцію. Я прочитав спеціальну літературу з правильного вирощування бджіл, але лише особистий досвід і чуття допоможе  налагодити прибуткове виробництво бджолиної продукції».

Очевидно, саме кваліфікована робота на засадах партнерства та амбітної конкуренції дозволять підприємцям-початківцям впевнено заявити про себе на ринку праці та успішно реалізувати цікаві бізнес-плани.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ