27.06.2019 | 08:40

У наш час рибальство залишається дуже цікавим і поширеним захопленням, особливо це відноситься чоловіків. Багато людей цим займаються професійно. На сьогодні рибальство є досить великою галуззю промисловості, при цьому вона включає не лише лов риби з метою її споживання, але також і виробництва риб’ячого жиру.

Для когось риболовля просто захоплення, але якщо серйозно підійти до справи, то з хобі можна зробити цікавий і прибутковий бізнес.

Служба зайнятості пропонує декілька ідей щодо організації самозайнятості у рибній галузі:

  • Бізнес з організації платної риболовлі у приватному ставку. Можна придбати ставок для приватного користування, а можна обрати ділянку землі з відповідним ландшафтом, красивим пейзажем і створити штучне озеро.
  • Відкрити рибальський магазин. Принцип вибору місця розташування магазину звичайний для роздрібної торгівлі: місця з максимальним потоком людей, поблизу зупинок громадського транспорту, великих торгових центрів, заводів тощо. Рибальські снасті не належать до товарів повсякденного попиту, але у цієї групи є свій постійний клієнт.
  • Бізнес з розведення риби. Перед реалізацією бізнес-ідеї, слід визначитися яка риба буде в асортименті, тому що від цього буде залежати техніка роботи всього господарства. Існує два види рибного господарства, що створені: в спеціально-обладнаних озерах і в природних озерах. Нерідко зустрічається розведення риб в міні-джерелах, щось на зразок бочок, або ванн.
  • Відкрити власну школу риболовлі. Легко буде відкрити свою рибальську школу тому, хто сам є завзятим шанувальником риболовлі. Адже в цій справі існує безліч нюансів, і щоб стати майже професіоналом риболовної справи, необхідно володіти знаннями про те, як виловити різні види риб за допомогою різноманітних пристосувань – спінінгів, гачків тощо.  При відкритті рибальської школи варто розуміти, що це такий же навчальний заклад, як і багато інших. Відмінність лише в тому, що тут весь навчальний матеріал буде направлений на вивчення риболовної справи. Викладачі школи повинні вміти перетворити звичайного любителя риболовлі на справжнього професіонала цієї справи.

Служба зайнятості допомагає у відкритті власної справи.  До початку підприємницької діяльності безробітних навчають основам підприємництва, бізнес-планування та самозайнятості. Здійснюється професійна підготовка та перепідготовка за професіями, спеціальностями, які дають можливість займатися підприємницькою діяльністю та започаткувати власну справу.

Слухачі знайомляться з принципами антикризового менеджменту, набувають досвіду з аналізу конкурентного середовища, оволодівають мистецтвом упередження ризиків. Велике значення при підготовці майбутніх бізнесменів приділяється також питанням нормативно-правового регулювання підприємництва, вивченню особливостей податкової системи в Україні тощо.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ