оп
18.03.2019 | 11:40

З метою підвищення конкурентоспроможності жінки на сучасному ринку праці, сприяння працевлаштуванню та надання психологічної підтримки в рамках обласної акції «Роль жінки в суспільстві», фахівці Городищенської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості активно здійснюють профорієнтаційну роботу серед безробітних жінок.

Зокрема було проведено засідання клубу «Знайди себе», тренінг «Шлях до успіху», семінар «Жінка на ринку праці», а також спільно з соціальними партнерами було організовано профорієнтаційні масові заходи для жінок та учнівської молоді (дівчаток) Хлистунівської об’єднаної територіальної громади.

Головний меседж тематичних заходів: «Суспільна думка створює стереотипи, наприклад, про те, що жінка обов’язково повинна обирати між сім’єю і кар’єрою. І рідко висвітлює приклади щасливих, успішних жінок, у яких є і сім’я, і кар’єра».

У ході зустрічей фахівці з профорієнтації акцентували увагу на пошуку шляхів особистісного зростання, професійної самореалізації, проводили демонстраційні майстер-класи, а також навчали тонкощам та основним етапам створення бізнесу, зокрема мова йшла про handmade, як варіант організації та розвитку власної справи.

Так, на одному із засідань жіночого клубу, фахівець з профорієнтації Інна Кирпата разом із учасницями створювали елемент композиції – крокус із цукеркою у техніці «sweet-дизайну».

Актуальними під час проведення заходів були і питання щодо гендерної рівності жінок і чоловіків, а також правового регулювання трудових відносин працюючих жінок та роботодавця.

Найчастіше, саме жінки підпадають під скорочення штату, саме їх торкається дискримінація при прийомі на роботу, нерівність в оплаті праці, а також незаконне звільненням під час декретних відпусток. Дослідження говорять про те, що не тільки жінкам з малолітніми дітьми відмовляють у працевлаштуванні, але й вся практика нерівної оплати праці жінок заснована на переконанні, що жінки не є основними годувальниками в родині.

«Проведення заходів у рамках акції «Роль жінки в суспільстві» надає можливість допомогти найбільш вразливим категоріям населення, підтримувати та спрямовувати жінок до активної громадської діяльності, роботи над собою, пошуку внутрішніх ресурсів та розвитку талантів», - коментує директор Городищенської районної філії Олександр Краснюк.

 

Довідково:  Згідно з чинним законодавством роботодавець зобов’язаний:

• створювати умови праці, що дозволяли б жінкам і чоловікам здійснювати трудову діяльність на рівних правах;

• забезпечувати жінкам і чоловікам можливість поєднувати трудову діяльність із сімейними обов’язками;

• здійснювати рівну оплату праці жінок і чоловіків при однаковій кваліфікації та однакових умовах праці;

• вживати заходів щодо створення безпечних для життя і здоров’я умов праці;

• вживати заходів щодо унеможливлення випадків сексуальних домагань;

• вимагати від осіб, які влаштовуються на роботу, відомості про їхнє особисте життя, плани щодо народження дітей.

Забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам, за винятком специфічної роботи, що може виконуватися виключно особами певної статі.

Городищенська районна філія ОЦЗ