20.12.2019 | 09:10

Грудень щедрий на свята для професій, де працюють юристи за фахом. Так, у грудні відзначали професійне свято працівники прокуратури, працівники суду, державної виконавчої служби, а 19 грудня відзначається День адвокатури.

Ознайомимо вас із роботою адвоката, адже ефективність діяльності адвокатури є показником рівня демократії в державі, її політичної та економічної стабільності.

Працювати у цій галузі права – означає взяти на себе високу відповідальність.

Щоб отримати ліцензію адвоката, кандидату, перш за все, слід пройти іспит.  Претендент повинен мати правову освіту, стаж роботи за спеціальністю не менше 2 років, не мати непогашеної судимості та не мати психічних  розладів.

Ліцензія адвоката дозволяє захищати клієнта в кримінальному провадженні або представляти його інтереси в суді. Також у адвокатів є ряд додаткових прав. Наприклад, вони мають право надсилати адвокатські запити, носити зброю, а обшуки їх майна проходять по особливій процедурі. У наступні півроку після складання іспиту кандидат має пройти стажування. За результатами стажування Рада адвокатів приймає рішення: видати ліцензію, чи направити на додаткове стажування.

У суспільстві сформувалися певні стереотипи про професію адвоката. Ми зібрали думки експертів і пропонуємо вашій увазі декілька розвінчаних міфів про особливості роботи правових захисників:

№ 1 Адвокат – це чарівник, що має артефакти, за допомогою яких миттєво вирішуються всі проблеми.

Це не так, оскільки остаточне вирішення того чи іншого питання залежить не лише від адвоката.

№ 2 Будь-який адвокат знає все, що стосується юриспруденції в найширшому сенсі слова, знає всі закони та кодекси напам’ять.

Як правило, юристи мають спеціалізацію. Вузькі фахівці цінуються навіть більше, ніж спеціалісти «широкого профілю». Адже терапевти нікого не оперують, а окулісти не лікують зуби.

№ 3 Адвокат зобов’язаний знайти рішення будь-якої проблеми клієнта. Це поширений стереотип про те, що юристи здатні обґрунтувати що завгодно, вивернути сенс закону навиворіт.

Насправді адвокат повинен строго дотримуватися всіх термінів і регламентів. Тому якщо клієнт зробив невірний крок в оформленні документів, адвокат не в змозі буде щось змінити.

Сучасні умови професійної діяльності адвоката ставлять перед ним високі вимоги. Адвокат повинен знати закони, вміти їх аналізувати і застосовувати, вміти працювати з документами, складати клопотання, заяви, мати сформовані навички роботи з комп'ютером, навички публічних виступів та багато іншого. Але й цього недостатньо. Успіх роботи практикуючого адвоката залежить не тільки від професійних знань, умінь і навичок, але і від його особистісних якостей, вміння спілкуватися, встановлювати довірчі, психологічно комфортні відносини, від здатності контролювати свої емоції, вирішувати конфлікти, організовувати ефективну працю помічників.

Правознавство не можна уявити без сучасних технологій. Уже сьогодні програми виконують багато юридичної роботи краще й швидше за людину. Тому фахівець, який однаково добре розуміється на юриспруденції та програмуванні, цілком може стати юристом майбутнього.

Професія правника завжди вважалась однією з найпрестижніших, найелітніших і найвисокооплачуваніших.

Що стосується ситуації на зареєстрованому регіональному ринку праці, то, наприклад, з початку року від роботодавців Черкащини надійшло 2 вакансії відповідних фахівців, які і були укомплектовані за сприяння обласної служби зайнятості. У переважній більшості вакансії помічника адвоката та помічника юриста надходили від місцевого підприємця Владислава Драченка та ПП «Фелікс Агро».

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив 5,5 тис. грн. Найвища заробітна плата сягала 7 тис. грн.

До Черкаської обласної служби зайнятості за допомогою у пошуку роботи у цій галузі права зверталося 8 громадян.

На сьогодні на обліку в обласній службі зайнятості перебуває 3 таких безробітних, які мають досвід роботи юриста, або ж здобули відповідну освіту.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ