06.02.2020 | 12:14

Сьогодні відзначають своє професійне свято справжні маги, люди, які залічені секунди за барною стійкою створюють захоплюючі шоу під час приготування чудодійних напоїв та коктейлів. Саме бармени з усього світу відзначають свій день.

Професія бармена зародилася в Сполучених Штатах Америки більше як 100 років потому і на цей час ця професія є престижною.

Бармен – це не спеціальність, поставлена на потік в навчальних закладах – це тонке мистецтво, особливості якого можна опанувати в Черкаському вищому професійному училищі. Тут важливо все – досвід, інтуїція, майстерність, манери і вміння бути тонким психологом. Від бармена часто чекають не тільки напоїв, але й розуміння, співчуття або просто гарного настрою. Бармени здатні зчитувати думки клієнтів та готові надати поради щодо смакових якостей, від них багато в чому залежить атмосфера закладу, його популярність серед клієнтів.

Щоб бути затребуваним на сучасному ринку праці бармену необхідно:

 - знати: види і асортимент напоїв, товарознавчу характеристику сировини, температурний режим її зберігання, сучасну технологію приготування напоїв, правильне оформлення звітних фінансових документів;

 – вміти: працювати на спеціальному устаткуванні, готувати напої за рецептурами, оформляти звітні фінансові документи та швидко робити розрахунки.

До обов‘язкових умов роботи такого спеціаліста також належить відмінна фізична форма, відсутність схильності до вживання алкоголю, комунікабельність, ввічливість, тактовність, охайність, володіння гарними манерами та здатність запобігати конфліктним ситуаціям.

Знання, вміння та навички, отримані під час навчання за професією бармена, допоможуть працівникові оволодіти іншими суміжними професіями, такими, як буфетник, офіціант, метрдотель. У межах основної професії бармен може набути спеціалізацію для роботи в спеціалізованих закладах громадського харчування: коктейль-бар, кафе-бар, бар-морозиво, бар-клуб тощо.

Мережа закладів громадського харчування з кожним роком розширюється за рахунок створення приватних ресторанів, барів, міні-барів, кафе, кафетеріїв. А це, в свою чергу, викликає створення нових робочих місць. Ймовірність працевлаштування залежить від кваліфікації бармена.

Почати працювати барменом можна і без профільної освіти, але подальше кар'єрне зростання потребуватиме додаткових знань. Стартова позиція для початківця – посада "кафе-бою" або помічник бармена. Варіант другий – робота на посаді бармена або "офіціанта-бармена". Вища категорія у цій професії бармени-фрістайлісти і сомельє (знавці вин), зі спеціальною освітою, досвідом роботи, які постійно підвищують свою кваліфікацію.

На Черкащині професія бармена також є достатньо затребуваною. Так, протягом минулого року до обласної служби зайнятості місцеві роботодавці такі як ТОВ "Техноліс-2", ТОВ "ТВП "Україна", ТОВ "Торговий дім "Ходак", ПП "Аскольд", ТОВ "Дарксайд", а також підприємці – Євгенія Марікуца, Ліна Проскурякова, Юлія Самагала, Олександр Путря та інші подали 183 вакансї, з них 135 укомплектовано. На цей час на обліку служи зайнятості перебуває 118 громадян, які шукають роботу за цим фахом. Середній розмір заробітної плати серед заявлених вакансій становив від 4 до 8 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ