18.10.2019 | 12:00

Професійне свято працівників целюлозно-паперової промисловості України відзначається щорічно в третю суботу жовтня.

Розміщення підприємств цієї галузі орієнтується на сировинні, водні ресурси, наявність електроенергії та кваліфікованої робочої сили. Підприємства розташовуються головним чином в лісопромислових районах. Найбільші підприємства цієї галузі в Україні: ВАТ «Київський картонно-паперовий комбінат», розташований в місті Обухові, також є підприємства в Києві, Донецьку, Дніпрі, Львові, Ізмаїлі, Жидачеві, Рахові, Херсоні та інших областях.

Основний компонент для отримання целюлози — деревина хвойних і листяних порід, відходи лісопиляння і деревообробки.

Ця галузь тісно пов’язана з лісовими господарствами країни. Значення паперу для суспільства, як одного з матеріалів першої необхідності важко переоцінити, але целюлозно-паперова промисловість вкрай негативно впливає на довкілля.

Саме тому важливо виховувати нове покоління працівників цієї галузі, які б розуміли усю цінність природних багатств і прагнули б розвивати виробництво та мінімізувати шкідливі відходи.

Цікавим прикладом того, як наші молоді співвітчизники-дослідники дбають про довкілля, створюють нові ідеї та втілюють їх у життя є історія Валентина Фречка із Закарпаття. Він винайшов спосіб як переробляти опале листя в папір. На таких аркушах можна друкувати, писати, а також використовувати папір для виготовлення пакувальної продукції.

Працювати у цій галузі означає володіти практичними навичками щодо технології виробництва паперу і картону, функціонування обладнання виробництва і принципів його роботи, технічних вимог до сировини, матеріалів та готової продукції, знати нормативи витрат сировини, матеріалів, палива, енергії тощо.

Черкаська обласна служба зайнятості тісно співпрацює з підприємствами та місцевими роботодавцями, які реалізують свою діяльність у целюлозно-паперовій галузі.

З початку 2019 року від ПОГ «Черкаситара» ВГООІ» рух за рівні можливості», ТОВ «Ореол Пром», ТОВ «Палета Плюс», ТОВ «Централ-Пак», ТОВ «Картбокс», ТОВ «Завод гофротари Придніпровський» та інших надійшла 91 відповідна вакансія, з них 88 вакансій укомплектовані за сприяння служби зайнятості.

Що стосується громадян, які шукали роботу у цій галузі, то таких у цьому році налічувалося 52 особи.

Згідно з вакансіями, що надходили від роботодавців у 2019 році до обласної служби зайнятості, середня заробітна плата відповідних фахівців становила 5,5 тис. грн.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ