У рамках акції «Випускник–2019» за ініціативи Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості 24 учні загальноосвітньої школи № 1 відвідали районний суд Черкаської області.
Екскурсія будинком правосуддя розпочалася із зустрічі з заступником керівника апарату суду Сергієм Уханенком, який ознайомив учнів з особливостями роботи державної установи, суддів та працівників апарату. Окрім цього, школярі дізналися про організацію документообігу та порядок роботи з документами. Діти побували в судових залах і навіть спробували себе в ролі суддів, захисників, прокурорів та секретаря судового засідання.
«До суду звертаються з метою пошуку законності та справедливості, адже трапляються випадки, коли звернення до суду стає єдиною можливістю відновити порушені права та гарантовані законом інтереси громадянина. Професія судді – почесна та відповідальна і потребує ґрунтовних професійних знань, життєвого досвіду, оскільки за кожним вердиктом – людська доля», - підкреслив Сергій Уханенко.
У свою чергу фахівець з профорієнтації Лариса Порожня звернулася до майбутніх випускників, зазначивши, що: «Успішний вибір професії, в значній мірі, визначає рівень добробуту та сприяє реалізації особистісного потенціалу. Якщо цей вибір зроблено необґрунтовано, то це може вплинути на якість навчання і значно знизити конкурентоспроможність на ринку праці. Потрібно свідомо обмірковувати всі аспекти свого професійного майбутнього і впевнено слідувати до своєї мети!».
Організована екскурсія допомогла школярам детально ознайомитись з професіями юридичного напрямку. Кожен, хто планував пов’язати своє професійне життя з юриспруденцією, дізнався про те, як працівники Феміди здійснюють свої безпосередні обов’язки.
Чигиринська районна філія ОЦЗ