19.11.2020 | 08:10

«Єдиний спосіб піднятися на вершину драбини – долати сходинку за сходинкою, по одній за раз. І в процесі цього підйому Ви раптово виявите у себе всі необхідні якості, навички та вміння, необхідні для досягнення успіху, якими Ви, начебто, ніколи й не володіли»
Маргарет Тетчер

Міжнародний День Жіночого Підприємництва (Womens Entrepreneurship Day – скорочено WED) – це глобальна ініціатива, спрямована на підтримку та розширення прав і можливостей жінок-підприємців у всьому світі. Це світовий соціальний рух, який пропагує підприємництво серед жінок.

Вперше цей день був урочисто відзначений 19 листопада 2014 року в Нью-Йорку в резиденції ООН.

Саме тоді було вирішено, що кожного року цей день буде присвячений жінкам-підприємцям – тим, які є власниками фірм, особливо родинних, або тим, які планують розпочати свою ділову кар’єру, заснувавши власну справу.

Варто також відзначити, що відсоток жінок, які займають керівні посади, відкривають власну справу та стають успішними, з кожним роком збільшується. Молоді мами тепер можуть працювати, будучи у декреті, жінки можуть захищати своє право, яке прописане у законах, лідерки можуть вдосконалювати свої знання та вміння на різноманітних курсах, тренінгах та семінарах. І чим більше буде жінок в бізнесі, тим успішніше вони зможуть стимулювати ці напрямки.

Тож з метою забезпечення зайнятості, підтримки малого та середнього бізнесу, створення нових робочих місць, Черкаська обласна служба зайнятості допомагає безробітним громадянам у відкритті власної справи.

Зокрема, одним із важливих завдань фахівців служби зайнятості є підвищення конкурентоспроможності  жінки на сучасному ринку праці, надання психологічної підтримки та підвищення рівня впевненості в собі.

Кожен клієнт, а у нашому випадку – майбутня бізнес-вумен, яка виявила бажання відкрити власну справу, отримує індивідуальні консультації профорієнтатора. У процесі спілкування фахівець служби зайнятості пропонує пройти профдіагностичне тестування. За його результатами визначається керівний потенціал, готовність до нестандартних ситуацій та вирішення складних задач.

Після отримання всього спектру інформаційно-консультаційних послуг, жінка проходить курси цільового призначення за навчальною програмою «Підприємництво та бізнес-планування». Після навчання, озброївшись знаннями, практичними навичками та рішучістю, майбутні підприємці захищають бізнес-план, обґрунтовуючи рентабельність, затребуваність та конкурентоспроможність власної бізнес-ідеї. Після успішного захисту своїх робіт, безробітні отримують одноразово виплату допомоги по безробіттю та роблять впевнений крок на зустріч мрії.

Такою можливістю у 2019 році скористалися 18 безробітних жінок. За 10 місяців 2020 року, в умовах карантину, 9 жінок не побоялися можливих ризиків і також відкрили власну справу.

Серед них чимало людей із відповідною освітою, великим практичним досвідом, які виявили бажання працювати на себе чи продовжити сімейний бізнес. Є ініціативні безробітні, які змінили сферу своєї професійної діяльності, прагнучи реалізувати давні мрії, уподобання чи перетворити хобі на прибуткове підприємництво.

З-поміж видів діяльності, які жінки обирають для реалізації підприємницьких задумів – освіта і наука, діяльність у сферах бухгалтерського обліку й аудиту, права, туристичних агентств, а також виробництво трикотажного та в’язаного одягу, роздрібна торгівля, перукарські послуги тощо.

Своїм прикладом жінки довели, що поєднання професійної кар’єри з виконанням сімейних обов’язків цілком реально.

У Всесвітній день жіночого підприємництва, обласна служба зайнятості бажає своїм колишнім клієнткам міцної сили волі, успішної реалізації всіх задумів і звичайно – сімейного благополуччя.

А всім, хто сумнівається в своїх силах чи не має відповідного досвіду для втілення в життя давньої мрії, рекомендуємо звернутися до наших фахівців, щоб отримати кваліфіковані консультації та підтримку на шляху до започаткування власної справи.

         Сектор інформаційної роботи ОЦЗ