09.11.2023 | 08:11

Внаслідок суттєвих змін на ринку праці, які були спричинені військовою агресією, сьогодні наша держава має декілька ключових викликів, вирішення яких є вкрай важливим для майбутнього України. Одним з найбільш актуальних є потреба у фахівцях будівельної галузі та альтернативної енергетики. За результатами дослідження, більше половини роботодавців зазначили, що неповна або часткова кваліфікація працівників є достатньою для виконання таких робіт.

Державною службою зайнятості спільно з Сareer Hub ГО “Центр “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” в межах програми USAID  «Мріємо та діємо»  у співпраці з українськими роботодавцями були розроблені нові освітні програми для навчання частковим кваліфікаціям:
1. Особливості монтажу та експлуатації сонячних панелей; 
2. Монтаж, технічне обслуговування та ремонт електропроводок і освітлювальних електроустановок та мереж; 
3.Збирання опалубки простих видів, виготовлення арматурних сіток і каркасів та приготування бетонних сумішей. 
4. Розпалубка та розбирання бетонних та залізобетонних конструкцій. 

Навчання складається з двох частин:

  • теоретична підготовка (дистанційна, очна, змішана форма навчання);
  • практичне відпрацювання навичок на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та роботодавців.

Найближчим часом розпочнеться навчання за освітніми програмами.
Навчання на кожній з навчальних програм триває в середньому 6 тижнів.
Навчання зареєстрованих безробітних здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Для того, щоб долучитися до навчання по одній з вищевказаних програм необхідно подати онлайн заявку або звернутися до найближчого центру зайнятості

Довідково. 

Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну Разом (БУР), Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” (CSR Ukraine).
Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) - експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).