24.10.2018 | 09:14

Протягом січня-вересня 2018 року послуги Черкаської обласної служби зайнятості отримували понад 2 тисячі безробітних громадян з інвалідністю.

Питання про пошук роботи для людей з інвалідністю, їх працевлаштування, сприяння у відкритті підприємницької діяльності та актуальні вакансії для цієї категорії громадян прокоментувала заступник директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна в прямому ефірі програми «Між нами» на  обласному  дротовому радіо «Рось» Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція».

Вона наголосила, що кількість осіб з інвалідністю, які були працевлаштовані за сприяння обласної служби зайнятості становила 522 особи, зокрема на нові робочі місця з наданням компенсації витрат роботодавцю єдиного соціального внеску працевлаштовано 12 осіб та 11 осіб шляхом надання одноразової допомоги по безробіттю для відкриття власної справи (у минулому році 2 особи). На реалізацію власних бізнес ідей колишні безробітні отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю.

«Люди з інвалідністю, як і решта безробітних, реалізовують себе в самих різноманітних галузях економічної діяльності, зокрема в переважній більшості це – сільське господарство, переробна промисловість, торгівля, охорона здоров’я, державне управління тощо. Наприклад цього року такі громадяни реалізували себе у галузі перевезення людей в таксі, і вантажних перевезень, відкриття власного бюро з надання юридичних послуг, започаткування бізнесу з різки металу та виготовлення металевих виробів на продаж, надання геодезичних послуг, відкриття магазину з продажу елітних сортів чаю, відкриття масажного, стоматологічного кабінетів, шиномонтаж автомобілів на базі особисто створеної станції технічного обслуговування та інші», - наголосила Марина Сорокіна.

Окрему увагу вона звернула на питання щодо залучення людей з інвалідністю до тимчасової зайнятості. Так, протягом 9 місяців поточного року до громадських робіт і робіт тимчасового характеру було залучено 559 таких громадян, що в 2,3 рази більше ніж минулого року. Зокрема, 28 осіб працювали на громадських роботах із супроводу та соціального обслуговування осіб з вадами зору, які перебувають на обліку в організації Українського товариства сліпих, за договорами з Черкаським учбово-виробничим підприємством Українського  товариства сліпих. 37 осіб працювали на громадських роботах із догляду за дітьми з інвалідністю (допомагали налагодити повсякденний побут родин дітей-інвалідів, вчили дітей читати та розмовляти, висловлювати думки, супроводжували дітей з інвалідністю на культурно-масові заходи міста, проводили роботи у напрямку адаптації дітей-інвалідів до соціуму) згідно з укладеним договором з Громадською організацією «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива». 14 осіб здійснювали роботи із соціальної адаптації безхатченків  та осіб, звільнених з місць позбавлення волі, зокрема, осіб з інвалідністю, за договором з Благодійною організацією «Від серця до серця». 7 осіб надавали соціальну допомогу Віл-інфікованим особам похилого віку, особам з інвалідністю, іншим незахищеним верствам населення (патронаж клієнтів, які знаходяться у важкому стані та мають потребу у регулярному догляді на дому або в медичних установах) за договором з Благодійною організацією «Черкаське відділення мережі ЛЖВ». Також здійснюються допоміжні роботи у домогосподарствах осіб з інвалідністю, які цього потребують, за договорами з сільськими радами.

«Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок для таких громадян організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини. З початку року 187 безробітних осіб з інвалідністю проходили відповідне навчання за направленням служби зайнятості, що в 1,2  рази більше ніж в минулому році», -  відзначила заступника директора Марина Сорокіна

За її словами важливою умовою для професійного самовизначення осіб з інвалідністю є профорієнтація. Спеціалісти з профорієнтації здійснюють консультування щодо вибору чи зміни професії, надають рекомендації щодо професійного вибору з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів та здібностей. Майже 100 % осіб з інвалідністю цього року отримали профорієнтаційні послуги.

Станом на 1 жовтня 2018 року 925 безробітних громадян з інвалідністю продовжують отримувати соціальні послуги в центрах зайнятості та філіях ОЦЗ. З них 45 % становлять жінки, кожен шостий це особа у віці до 35 років, більше ніж чверть мешкають у сільській місцевості.

Наприкінці інтерв’ю Марина Сорокіна наголосила, що на сьогодні такі роботодавці Черкащини як ВП «Ременерго» ПАТ «Центренерго», підприємства «Естетік Фудс», «Черкаська позика», «Колорит», ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій», ПрАТ «Таксопарк», ТОВ «Завод Смілянська Хлодня», виробничо-торгівельна фірма «Вікторія», відділ освіти Чигиринської РДА та інші пропонують більше 40 актуальних вакансій. Зокрема, це ізолювальник з термоізоляції, мерчендайзер,  слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, аудитор, вогнетривник, водій автотранспортних засобів, водій навантажувача, карамельник, комплектувальник товарів котлочистильник, електрослюсар, механік, кухонний робітник, охоронець, швачка, юрисконсульт, продавець продовольчих товарів тощо.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ