Більше як 20 років поспіль 26 січня ревізори, інструктори та інспектори відзначають в Україні День працівника контрольно-ревізійної служби. Саме такі працівники допоможуть розібратися і проконтролювати фінансову ситуацію на державному підприємстві, проведуть кваліфіковану перевірку і, якщо зафіксують похибки, приймуть відповідні адекватні заходи. Також вони перевіряють бухгалтерську і податкову звітності установи: прибутки, витрати, угоди і договори та шукають відповіді на питання: «Чи відповідають закону проведені фінансові операції?», «Хто винен у допущених похибках?» тощо. Виявити бухгалтерські помилки, дати керівництву консультації щодо їх виправлення – основний обов'язок таких фахівців.
Але обираючи роботу в контрольно-ревізійній службі, потрібно бути готовим до напруженого ритму: за дуже короткий час (2-3 тижні) фахівець повинен опрацювати величезну кількість інформації і бути готовим до постійних відряджень та "життя на колесах". Якщо порушення буде пропущено, а пізніше це з’ясується у державних податкових органах, установа не лише заплатить штраф, але і втратить власну репутацію.
До особистих якостей, якими повинен володіти працівник контрольно-ревізійної служби відноситься: аналітичне мислення, гарна пам'ять, вміння концентруватися, старанність, схильність до роботи з цифрами і документами, стресостійкість, принциповість і порядність.
У цій галузі діяльності успішними фахівцями стають зазвичай досвідчені бухгалтери та економісти, які попрацювали на підприємствах. Вони добре уявляють взаємодію служб і відділів, розуміють зв'язок між реальним виробництвом та фінансовою звітністю.
Потягом 2018 року від роботодавців Черкащини надійшло 24 вакансії працівників контрольно-ревізійної служби, з них за сприяння обласної служби зайнятості укомплектовано 22 вакансії. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила чотири календарних дні.
У переважній більшості вакансії таких фахівців надходили від державної установи «Черкаська виправна колонія» (№ 62), Черкаської дирекції ПАТ «Укрпошта», ТОВ «Спорт-Дейлі», державного навчального закладу «Черкаське вище професійне училище будівельних технологій», ПрАТ «Миронівська птахофабрика», СТОВ «Богданівське», Філії «Управління магістральних газопроводів «Черкаситрансгаз», Управління державного агентства рибного господарства в області, Мошнівської сільської ради Черкаського району та інших.
Стосовно громадян, які шукали роботу за цим фахом, то таких у минулому році було 129 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 40 безробітних.
Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить понад 5 тис. грн.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ