Більшість безробітних, які перебувають на обліку в Жашківському районному центрі зайнятості, складає сільське населення. У зв`язку з тим, що в сільській місцевості відсутня достатня кількість робочих місць для постійної зайнятості, в районі постійно організовуються оплачувані громадські та інші роботи тимчасового характеру.
«Організація і проведення громадських робіт за участю безробітних займає важливе місце в низці заходів центру зайнятості, тому що, насамперед, зменшує соціальне напруження серед населення та забезпечує фінансову підтримку безробітним під час пошуку роботи. Жашківщина є сільськогосподарським районом, а отже для сільської місцевості характерний обмежений вибір роботи. У зв’язку з цим позитивному вирішенню питання щодо забезпечення зайнятості місцевого населення сприяє центр зайнятості», - відзначила директор районного центру зайнятості Марія Штунь. За її словами учасники громадських робіт, відчуваючи свою користь у потрібній справі, отримують стимул для більш активного пошуку роботи. І хоча ці роботи мають тимчасовий характер, проте здатні допомогти безробітному, тобто надають можливість заробити страховий стаж, заробітну плату не нижче мінімальної додатково, до призначеної допомоги по безробіттю, та встановити нові соціальні контакти, завдяки яким, зарекомендувавши себе позитивно, можна у подальшому знайти постійну роботу.
Протягом 2016 року завдяки тісній співпраці, на умовах співфінансування районного центру зайнятості з районною державною адмінстрацією та сільськими радами, 402 особи, з числа безробітних, прийняли участь в оплачуваних громадських роботах, на які використано 249 644 грн. Серед лідерів щодо виділених коштів та кількості залучених безробітних до оплачуваних громадських робіт є Управління соціального захисту населення Жашківської районної державної адміністрації та виконавчі комітети 32 сільських рад, з якими укладено 168 відповідних договорів. Також з початку поточного року до проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед місцевого населення щодо порядку надання субсидій та до проведення громадських робіт з благоустрою прилеглих територій залучено 118 безробітних та укладено 50 договорів.
Організація та проведення громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру із залученням безробітних є найбільш доступним шляхом для тимчасового вирішення питань зайнятості населення.