16.05.2019 | 13:27

«Вишиванка для нас це Україна, це Черкащина, це Дніпро, це наше місто, рідна домівка, наша земля, наш рід! У вишиванці зашитий генетичний код нашого минулого, теперішнього і майбутнього. Українці завжди вірили, що сорочка може безпосередньо вплинути на долю того, хто її носить, а ми  - колектив Черкаської обласної служби зайнятості, впевнені, що допомагаючи людям ми також впливаємо на їх долі та розкриваємо потенціал», - прокоментував директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Щороку, у третій четвер травня, в Україні і в усьому світі відзначається - Всесвітній день вишиванки.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок. За повір'ям, сорочку для немовляти мала вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстрині співали пісень і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжене дитя.

Кожен регіон України має свою особливу вишиванку, яка відрізняється від інших технікою та орнаментом але кожного українця єднає прагнення до укріплення самобутньої ідентичності заради процвітання нашої країни.

Тому з метою збереження споконвічних традицій українського народу та носіння етнічного вишитого українського одягу, в цей день кожен свідомий українець одягає вишиванку і приходить в ній на роботу, навчання або відпочинок.

Служба зайнятості Черкащини активно долучилася до свята єдності, відродження та популяризації історичних цінностей нашої країни і колективно прийшли на роботу у національному вбранні.

Зі святковим настроєм дружні колективи центрів зайнятості та філій влаштували креативні флешмоби та продемонстрували своє вбрання.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ