10.11.2017 | 08:20

В рамках спільного проекту Черкаського обласного центру зайнятості та обласного телеканалу Філії ПАТ «НСТУ» «Черкаська регіональна дирекція» навесні поточного року започатковано цикл програм «Майстерня професій», в яких пропонуються сюжет до перегляду про актуальні професії на Черкащині. У зв’язку з цим, днями директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко надав коментар журналістам обласного телеканалу про професію «Радіотехнік», яка вважається однією з найінтелектуальніших професій в Україні.

«ХХІ століття в якому ми живемо – це вік технологічного прогресу. А стрімкий розвиток телекомунікаційних технологій і радіоелектроніки призводить до того, що у всіх розвинених країнах світу фахівці з телекомунікацій та радіотехніки входять до списку найпрестижніших професій.

Радіотехнік здійснює обслуговування  та проводить ремонт радіотелевізійної апаратури, в його обов’язки входять технічна діагностика цієї апаратури, виявлення основних причин несправностей і визначення способів послідовності їх усунення.

З початку 2017 року від роботодавців регіону надійшло 3 вакансії радіомеханіка та радіотехніка. Вакансія радіотехніка була укомплектована досить швидко – протягом 2 календарних днів. На сьогодні залишається не укомплектованою 1 вакансія радіомеханіка.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких було 11 осіб, з них троє – мали статус безробітного.

У зв’язку з обмеженим попитом і пропозицією робочої сили за цією професією, укомплектування вакансій відбулося оперативно, а людина, яка шукала роботу за професією «радіотехнік», була працевлаштована протягом 5 календарних днів.

Загалом, на 1 вакансію в цілому по області протягом року претендувало 3 особи, що майже на рівні середньообласного показника навантаження на 1 вакансію.

Що стосується рівня заробітної плати серед заявлених вакансій, то він коливається від мінімального – 3 200 грн до 4 000 грн.

Стосовно вимог роботодавців до претендентів на робоче місце за професією «радіотехнік», то це, насамперед, інженерні здібності, володіння знаннями та навичками використання стандартів конструювання, монтажу і зборки радіоелектронних пристроїв, розуміння законів фізики та техніки, на яких базується робота приладів та інтерес до техніки.

Для того, щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці радіотехніку необхідно: володіти вмінням читати і створювати електротехнічні схеми, проводити діагностику та ремонт комп'ютерних засобів проектування.

Фахівці радіотехніки та телекомунікацій можуть працювати у різних галузях розробки та професійного використання сучасних телекомунікаційних систем, на провідних підприємствах, комерційних та торгових фірмах з ремонту, програмування та налагодження телекомунікаційної апаратури, в компаніях мобільного зв’язку та мереж», - прокоментував Григорій Дендемарченко.