19.04.2018 | 08:51

«Допомога внутрішньо переміщеним особам - це важливе питання й обов’язок українського суспільства подбати про тих, хто потребує захисту і підтримки. Служба зайнятості не стоїть осторонь і використовує широкий спектр послуг спрямованих на забезпечення адресної допомоги для цієї категорії населення. З початку анексії АР Крим та початку проведення антитерористичної операції станом на 1 квітня поточного року до Черкаської обласної служби зайнятості звернулось 2 370 осіб, які отримали довідку про взяття на облік та офіційно визнані внутрішньо переміщеними особами, з них 1 432 особи мали право на отримання допомоги по безробіттю, 842 особи було працевлаштовано. За направленням служби зайнятості професійне навчання проходило 213 безробітних, у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру взяла участь 361 особа та 29 осіб отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю і започаткували власну справу.

Безпосередньо у 2018 році до центрів зайнятості та філій Черкаського обласного центру зайнятості звернулось 53 особи, з них працевлаштовано 19 осіб, 16 осіб проходили профнавчання, 8 особам забезпечено тимчасову зайнятість.

Станом на 1 квітня поточного року продовжують отримувати послуги 130 громадян, в тому числі 110 осіб мають статус безробітного.

Для забезпечення консультаційно-інформаційної підтримки вимушених переселенців в кожному базовому центрі зайнятості та філії ОЦЗ діють гарячі лінії, звернувшись на які, всі  громадяни можуть отримати вичерпну інформацію стосовно питань працевлаштування, реєстрації в службі зайнятості, отримання виплат по безробіттю тощо.

У всіх центрах зайнятості та філіях ОЦЗ визначені фахівці, які відповідають за координацію роботи з внутрішньо переміщеними особами. Директори установ тримають на особистому контролі питання працевлаштування таких осіб, знають кожну особу поіменно, ведуть спілкування з роботодавцями щодо пошуку підходящої роботи.

Для більшої поінформованості внутрішньо переміщених осіб щодо послуг служби зайнятості, проводяться виїзні акції за їх місцем проживання. Ці люди, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, філіях ОЦЗ запрошуються до участі у групових профконсультаційних та профінформаційних заходах, де мають можливість отримати інформацію щодо працевлаштування, проходження професійного навчання, можливості отримання одноразової допомоги на започаткування власної справи, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру».

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ