05.02.2018 | 09:50

Для подолання існуючої різниці на ринку праці служба зайнятості велику увагу приділяє профорієнтаційній роботі, особливо серед шкільної молоді.

Адже своєчасна профорієнтаційна робота з учнівською молоддю є основою запобігання молодіжного безробіття та розвитку трудового потенціалу країни. Минулого року з цією метою проходив соціальний проект «Кар’єра поколінь» інформаційним партнером якого виступила служба зайнятості. У рамках проекту створено 22-серійний освітній розважальний мультиплікаційний серіал «Пошук роботи». Метою проекту є активізація безробітних до пошуку роботи та орієнтація молоді на затребувані професії. Серіал і на цей час демонструється в центрах зайнятості при проведенні інформаційних та консультаційних заходів для по шукачів роботи.

Правильний вибір професії є запорукою успішного працевлаштування в майбутньому. Тому обласною службою зайнятості цього року запроваджується комплексне профорієнтаційне супроводження учнів випускних класів шкіл області, починаючи вже з 8 класу і до закінчення ними школи.

Розпочнеться багатоетапна робота з анкетування учнів 8-х класів з метою визначення напрямків професійної діяльності, які цікавлять школярів та проведення профорієнтаційних уроків. Наступним етапом комплексу заходів стане проведення професіографічних екскурсій на підприємства регіону за напрямками професійної діяльності з урахуванням анкетного опитування конкретних учнів.

У подальшому проведення психодіагностичного тестування з метою визначення сфери професійної діяльності даної категорії учнів, як під час групових заходів, так й під час індивідуальних консультацій.

Питання профорієнтаційної роботи є актуальним для нашої країни. Підтвердженням чого є прийняття Програми Державної служби зайнятості щодо професійної орієнтації на 2017-2020 роки.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців служба зайнятості надає можливість здобуття і вдосконалення професійних знань, умінь та навичок тих, хто до нас звертається. Для цього коштом Фонду на випадок безробіття організовується професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних. Аби досягти результату, тобто працевлаштування, навчання здійснюється під замовлення роботодавця або для самозайнятості людини, а саме провадження підприємницької діяльності. З початку року за направленням центрів зайнятості професійне навчання пройшли 7,2 тис осіб, в тому числі 25 безробітних навчалися у інших регіональних центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання є одним із найвищих серед регіональних служб зайнятості і становив 98,7 % (по Україні 95,6%).