16.01.2018 | 16:24

— Про можливість отримати нову професію за сприяння служби зайнятості:

Служба зайнятості дбає про здобуття і вдосконалення професійних знань, умінь та навичок, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці тих, хто звертається до нас у пошуку роботи. Для цього коштом Фонду на випадок безробіття організовується  професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних. Аби досягти результату, тобто працевлаштування, навчання здійснюється під замовлення роботодавця або для самозайнятості людини, тобто провадження підприємницької діяльності. Протягом  року за направленням центрів зайнятості професійне навчання пройшли понад 7,2 тисячі осіб, в тому числі 25 безробітних навчалися у інших регіональних центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання є одним із найвищих серед регіональних служб зайнятості і становив 98,7 %. Отже, вже можна стверджувати, що інструменти забезпечення соціального захисту населення та стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць ефективно працюють і дають реальні результати.

Довідково:

За направленням центрів зайнятості області свою конкурентоспроможність на ринку праці підвищували:

  • 4,3  тис. мешканців села; 
  • 3 тис. жінок;
  • понад 2,3 тис. осіб, які належать до соціально вразливих верств населення та потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні;
  • 2,3 тис. осіб з числа молоді у віці до 35 років;
  • 179 громадян з інвалідністю;
  • 240 військовослужбовців, які брали участь в АТО;
  • 40 внутрішньо переміщених осіб.

 

— про актуальні професії на ринку праці Черкащини:

Фахівці служби зайнятості постійно аналізують актуальні вакансії. Отже, сьогодні найбільший попит мають професії висококваліфікованих робітників – слюсарів, токарів, електрогазозварників, водіїв, електриків, а також продавців, швачок, перукарів, кухарів та офіціантів. Залишається попит на менеджерів по продажам, бухгалтерів, економістів, лікарів, інженерів, ІТ-спеціалістів.

 

 - про розвиток підприємництва в регіоні:

Малий бізнес сьогодні – це соціально-економічний фундамент, без якого не може стало розвиватися будь-яка інноваційно-орієнтована, а особливо європейська держава. Малий бізнес багато в чому визначає темпи економічного зростання, структуру і якість внутрішнього валового продукту. Основна його функція, яка є надзвичайно важливою – соціальна. Це створення нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення. Цього року за фінансової підтримки служби зайнятості започаткували власну справу 58 осіб. Найбільш поширеними видами підприємницької діяльності на Черкащині є: торгівля – 50 %; сільське господарство – 6 %; переробна промисловість – 3 %; транспорт та зв’язок – 8 %.

Велика увага приділяється інформуванню та професійній підготовці майбутніх підприємців. Широким попитом користується організація навчання безробітних основам підприємництва, бізнес-планування та самозайнятості.

Направленню на навчання на курси служби зайнятості передує відповідна профорієнтаційна робота, тестування та визначення безробітними бізнес-ідеї, що є основою написання якісного бізнес-плану.

В центрах зайнятості  майбутні та діючі підприємці можуть отримати консультації з різних питань щодо організації та провадження підприємницької діяльності.

У рамках модернізації послуг служби зайнятості та орієнтації на європейський рівень у Черкаському, Уманському міських та Смілянському міськрайонному  центрах зайнятості працюють консалтингові центри з безкоштовної підтримки підприємців-початківців. З початку діяльності до консалтингових центрів  понад 1700 підприємців для отримання консультацій.