03.03.2016 | 08:37

1 березня в обласній державній адміністрації відбулося засідання «Центру допомоги учасникам антитерористичної операції» за участю представників громадських і волонтерських організацій, на якому розглянуто проблемні питання учасників АТО та членів їх сімей.

Під час обговорення питання щодо працевлаштування учасників АТО директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко зазначив: «З початку проведення демобілізації до центрів зайнятості області звернулось 1012 колишніх воїнів, кожен з них отримав профорієнтаційні послуги, 178 осіб працевлаштовані, 973 призначено виплату допомоги по безробіттю, 78 осіб зареєстрували відкриття підприємницької діяльності, 105-ти особам забезпечено тимчасову зайнятість, 160 осіб проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості».

З метою розширення кола соціальних партнерів у наданні послуг учасникам АТО налагоджено взаємодію з громадськими та волонтерськими організаціями, військовими комісаріатами, закладами освіти, охорони здоров’я, іншими заінтересованими сторонами. На даний час центрами зайнятості укладено 87 угод з 93-ма соціальними партнерами.

Для інформування учасників АТО про послуги служби зайнятості в усіх центрах зайнятості області та військових комісаріатах створено інформаційні куточки, які систематично поповнюються актуальними матеріа­лами.

Також, проводяться спеціальні семінари та тренінги, що спрямовані на їх соціальну адаптацію та вибір цивільної професії (протягом минулого року було проведено 55 таких заходів для 681 військовослужбовця та учасника АТО), до яких на волонтерській основі залучаються психологи навчальних закладів.

Окрім того, вирішення питань прискорення адаптації на ринку праці учасників АТО відбувається також і на державному рівні. У грудні м.р. в Києві відбулося перше засідання Консультативної групи з питань адаптації на ринку праці учасників АТО, до складу якої входять представники  Адміністрації Президента України, Федерації роботодавців України, Державної служби зайнятості. Найближчим часом запланована розробка державної Програми профнавчання, професійної і трудової реабілітації та зайнятості демобілізованих учасників АТО (спільно з органами виконавчої влади, Фондом інвалідів, представниками роботодавців, профспілок, громадських організацій ветеранів АТО та волонтерів) та внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення» в частині стимулювання роботодавців до працевлаштування демобілізованих учасників АТО (субсидування до 50% середньої заробітної плати на період до 6 місяців), а також субсидування для них учнівських робочих місць (до 50% мінімальної заробітної плати на період навчання на цих місцях зазначених осіб, та за умови їх наступного працевлаштування на таких підприємствах). Прийняття цих змін на державному рівні розширить можливості працевлаштування та соціального захисту учасників АТО.