оп
20.02.2019 | 10:00

Більшість безробітних, які перебувають на обліку в Монастирищенській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості, складає сільське населення. У зв`язку з тим, що в сільській місцевості відсутня достатня кількість робочих місць для постійної зайнятості, в районі постійно організовуються оплачувані громадські та інші роботи тимчасового характеру.

За словами директора районної філії Володимира Левадського, протягом 2018 року в таких роботах взяли участь 166 осіб з числа зареєстрованих безробітних. Монастирищенською районною філією налагоджена тісна співпраця з керівниками територіальних громад щодо організації тимчасової зайнятості місцевих жителів.

Щороку органами влади та місцевого самоврядування визначається перелік видів громадських робіт. У 2018 році районною філією було проведено роботу у напрямку виявлення потреби та змін до рішень місцевих органів державної влади та самоврядування, а саме: організація громадських робіт із надання соціальних послуг населенню та захисту навколишнього середовища.

Слід зазначити, що громадські роботи є своєрідним механізмом  підбору постійних працівників. Адже за період участі безробітних у таких видах робіт, керівники підприємств мають можливість оцінити здібності кожного із них і врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу. 

Прикладом ефективної роботи щодо організації та проведення громадських робіт є співпраця з Монастирищенською міською радою, що в 2018 році сприяла працевлаштуванню на громадські роботи 97 безробітних.

Також, налагоджено тісну співпрацю щодо участі безробітних у громадських роботах з усіма сільськими радами району. Серед тих, хто найбільше залучив  безробітних громадян до тимчасової зайнятості: Коритнянська, Княже-Криницька, Копіюватська, Івахнянська та Зарубинецька сільські ради.

У першу чергу, громадські роботи мають носити соціальну спрямованість. Тому нагальним питанням є переорієнтація громадських робіт на соціальну сферу, що передбачає  надання соціальних послуг (супровід осіб з інвалідністю по зору, роботи з догляду за громадянами у закладах соціальної сфери, допоміжні роботи у одиноких непрацездатних громадян, надання допомоги учасникам АТО, їх сім'ям (зокрема, заготівля дров), - коментує Володимир Левадський.

Монастирищенська районна філія ОЦЗ