22.01.2020 | 10:00

Успіх однієї відважної людини завжди спонукає до завзяття й мужності ціле покоління. О. Бальзак

Щороку 22 січня, у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, Україна відзначає День Соборності. Злука задекларувала об’єднання українських земель в одній державі та продемонструвала соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини. Ця подія була знаковою для українського державотворення.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини.

На захисті суверенітету нашої країни нині стоять наші солдати, які після повернення з території проведення воєнних дій, прагнуть якнайшвидше адаптуватись в соціумі, відчути себе комфортно в буденних реаліях та повернутися до трудової діяльності. Успішна адаптація військовослужбовців спирається саме на повноцінну зайнятість, корисну та цікаву роботу, часом, власний бізнес. Тим, кому не вдалося вирішити ці питання самостійно, допомагає служба зайнятості.

Фахівці з особливою увагою підходять до потреб кожного захисника, який звертається за допомогою. Їм пропонують відвідати ряд інформаційно-консультаційних заходів, що покликані навчити долати негативні емоції, визначати приховані здібності та розкрити власні можливості.

Буває так, що за допомогою у сприянні працевлаштуванню звертаються бійці з інвалідністю.

Слід зазначити, що протягом 2019 року на обліку обласної служби зайнятості перебувало 145 таких осіб. У них варто повчитися наполегливості в досягненні своєї мети та перейняти досвід подолання труднощів й перешкоди. Заручившись підтримкою фахівців служби зайнятості, вони часто обирають для себе професійне навчання, щоб опанувати затребувану професію, а дехто відкриває нову сторінку життя і започатковує власну справу.

Відомо багато прикладів успішних людей, які незважаючи на труднощі і перешкоди, досягали бажаного і не здалися. Серед таких є і черкащани, сильні духом чоловіки, які ще вчора з честю боронили кордони своєї Батьківщини, відстоювали право українців бути самостійними і незалежними, а сьогодні, невтративши жаги до життя та енергії, прагнуть реалізувати себе в трудовій діяльності.

Так, наприклад, Руслан Заляєв із Городищини, отримавши одноразово виплату допомоги по безробіттю, почав професійно займатися розведенням бджіл. «Бджільництвом у нашій родині займались давно, тепер цю справу продовжую я і сподіваюсь, що у бджільництві моє подальше покликання», - розповідає Руслан.

Уманчанин Євген Густінович повернувся із зони проведення Операції Об’єднаних сил, де був механіком. За сприяння служби зайнятості чоловік став успішним підприємецем, який надає послуги з комп’ютерної діагностики та електротехнічного обслуговування легкових автомобілів. У власних гаражах він облаштував робочі місця та закупив необхідне обладнання. «Військова служба загартовує, а надто та, - яка проходить у період воєнних дій. Ти починаєш дивитися на життя зовсім під іншим кутом зору, цінуючи і використовуючи усі можливості, які дарує доля», - зазначає Євген.

Ще один житель Уманщини Олег Герасименко відкрив власний магазин. Сьогодні, Олег чітко бачить перспективи своєї справи, адже в нього з'явилось відчуття впевненості у завтрашньому дні та радить своїм побратимам мріяти, ставити цілі та діяти, адже за підтримки служби зайнятості можна успішно реалізувати свій трудовий потенціал і адаптуватися в мирному житті.

Також для прискорення працевлаштування та з метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, враховуючи те, що військові не працювали за своєю професією понад 6 місяців, колишнім учасникам АТО/ООС пропонується професійне навчання. Так, у 2019 році такою послугою скористалися 74 учасники  АТО/ООС, з них - 7  осіб з інвалідністю.

З метою якісного та ефективного надання послуг військовослужбовцям, обласна служба зайнятості активно залучає додаткові ресурси. Зокрема, в області  налагоджена тісна співпраця з громадськими та волонтерськими організаціями, іншими зацікавленими сторонами, закладами освіти тощо.

Перш за все, фахівці обласної служби зайнятості співпрацюють з відділом «Центр допомоги учасникам АТО/ООС» Черкаського обласного контактного центру при облдержадміністрації.

Серед соціальних партнерів і громадські організації: «Спілка учасників бойових дій та волонтерів АТО», «Золотоніська спілка учасників АТО та волонтерів», «Спілка учасників АТО Катеринопільщини», «Об’єднання патріотичних сил», громадська організація сімей учасників АТО «/Родина героя» та ін.

За словами директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка, жага до життя та прагнення до самореалізації допомагають військовослужбовцям йти вперед  впевненими кроками, досягати результату не дивлячись на перешкоди, що трапляються на життєвому шляху. А служба зайнятості сприяє і надалі буде слугувати підтримкою для наших захисників. 

Довіково: з початку минулого  року послугами обласної служби зайнятості скористалися 1129 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції  та Операції Об’єднаних сил.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ