30.10.2020 | 08:11

30 жовтня щороку відзначають День тренера в Україні - неофіційне свято спортивних тренерів. Свято хоч і неофіційне, проте ці фахівці заслуговують на повагу та визнання.

В умовах пандемії COVID-19 поширеним явищем стало онлайн-тренування. Сьогодні на різноманітних сервісах у відкритому доступі можна знайти чимало відео-тренувань для занять удома. Однак не всі можуть дисциплінувати себе, самостійно влаштовуючи повноцінні спортивні тренування. Тим паче, якщо раніше вони відвідували групові заняття. Відтак люди почали звертатися до тренерів із проханням проводити заняття дистанційно у прямому етері. Відповідно і попит на таких фахівців, навіть в умовах карантину, залишається сталим.

Для прикладу, за 9 місяців поточного року від роботодавців регіону надійшло 22 пропозиції роботи для відповідних професіоналів. У переважній більшості це були вакансії інструктора з фізкультури, інструктора-методиста з фізичної культури та спорту, тренера спортивної школи та інші. Усі вони укомплектовані за сприяння обласної служби зайнятості.

Основні завдання тренера: вивчити та максимально використовувати індивідуальні фізичні та психологічні ресурси спортсмена, грамотно розподілити навантаження, інтенсивність і режим тренувань, щоб спортсмен встигав відновитися до вирішального старту, підібрати найбільш ефективні засоби і методи фізичної, технічної, тактичної, психологічної та теоретичної підготовки для досягнення кращих результатів; слідкувати за станом здоров'я спортсмена, підтримувати емоційно і налаштовувати на перемогу.

Зазвичай, тренери працюють в спортивних клубах, секціях, фітнес-центрах,  дитячих спортивних школах та інших фізкультурно-спортивних організаціях.

Так, зокрема, до обласної служби зайнятості вакансії тренерів надходили від відділу освіти Уманської міської ради, відділу освіти, молоді та спорту Тальнівської міської ради, Чигиринської дитячо-юнацької спортивної школи, Балаклеївської сільської ради та інших. Середній рівень заробітної плати серед заявлених вакансій становив 6 тисяч грн. 

Для того, щоб стати спортивним тренером, необхідна не тільки фізична підготовка. Успішними тренерами стають колишні спортсмени, працівники спортивного бізнесу, а також ті, хто в минулому займався спортом на аматорському рівні.

Гарний старт для тренерської кар'єри - навчання у спеціалізованому спортивному закладі вищої освіти.

Багато клієнтів звертаються до обласної служби зайнятості саме з метою пошуку роботи у цій сфері діяльності. Таких, з початку року, налічувалося 37 осіб.

На сьогодні шукає роботу за цією професією - 20 осіб.

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ