оп
07.02.2019 | 08:00

Профорієнтаційна діяльність фахівців служби зайнятості характеризується цілеспрямованістю та великою кількістю форм і методів, метою яких є охоплення  різних вікових груп населення.  Базові центри зайнятості та філії Черкаського обласного центру зайнятості організовують, зокрема, цікаві професіографічні екскурсії, профорієнтаційні уроки, інтерактивні заходи, КВК, КВЕСТи тощо.

Так, днями фахівці Монастирищенської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості провели профорієнтаційний інтерактивний захід в опорному закладі загальної середньої освіти «Монастирищенська спеціалізована школа № 5» для 25  старшокласників. Попередньо, фахівці районної філії провели профдіагностичне опитування школярів з метою виявлення їх професійних схильностей, що дало можливість провести захід враховуючи результати анкетування.

У ході інтерактиву, школярі дійшли висновку, що кожна людина повинна ставити перед собою конкретно визначені цілі і йти до них поетапно -  обрати, ще в шкільні роки, майбутній фах і навчальний заклад, потім, вже будучи студентом, опанувати омріяну професію, а  ще пізніше -  закріпити свій кваліфікаційний рівень на робочому місці і, врешті-решт, стати справжнім майстром своєї справи.

Продовжуючи практику клубних форм роботи з учнівською молоддю, фахівці Уманської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості нещодавно провели засідання клубу «Крок вперед» для 15 учнів 8-х та 9-х класів Берестівецької  загальноосвітньої школи Паланської об’єднананої територіальної громади.

Під час заходу фахівець з профорієнтації Олена Мартинюк ознайомила учнів з послугами, що надаються службою зайнятості, розповіла про види професійної діяльності та більш детально зупинилась на типах  професій.  «Важливо враховувати власні інтереси, нахили і здібності, а також затребуваність обраної професії», - наголошувала фахівець з профорієнтації під час розмови із школярами.

Також, учням, які вагалися з вибором майбутньої професії, було запропоновано пройти онлайн тестування, використовуючи електронний сервіс Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри «Моя професія: Консультаційна мережа», що функціонує на базі офіційного веб-сайту державної служби зайнятості: http://profi.dcz.gov.ua/.

Проведення подібних заходів допомагає школярам зорієнтуватися у правильному виборі професії, а співпраця служби зайнятості з навчальними закладами сприяє адресному підходу при наданні профорієнтаційних послуг.

Монастирищенська, Уманська районні філії ОЦЗ