оп
12.06.2019 | 09:40

Після повернення з території антитерористичної операції бійці намагаються швидше адаптуватися до мирного життя. Найкращим способом для демобілізованих є робота. Тим, кому не вдалося вирішити його самостійно, допомагає служба зайнятості. Розв’язання проблем зайнятості безробітних, в тому числі учасників АТО, залежить не лише від активної політики держави та служби зайнятості, а й від самої людини: її мобільності, активності, прагнення до навчання, роботи та гідного життя. Фахівці служби зайнятості здійснюють комплексний та індивідуальний підхід в питанні надання безробітним якісних соціальних послуг, пов’язаних з працевлаштуванням. Фахівці Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ активно взаємодіють з місцевими роботодавцями та іншими партнерами у напрямку працевлаштування військовослужбовців, які повертаються із зони АТО.

Яскравим прикладом слугує проведена робота з безробітним із числа учасників АТО Новіковим Олександром, який скористався послугами Тальнівської районної філії Черкаського ОЦЗ для вирішення питання працевлаштування. Після повернення із зони бойових дій Олександр зареєструвався у філії, здобувши професію агронома, маючи 12 років страхового стажу, вирішив кардинально змінити власне життя. Фахівці надали інформацію щодо послуг служби зайнятості, ознайомили з наявними вакансіями, запропонували взяти участь у тренінгах щодо успішної адаптації в умовах мирного життя та долучитись до профінформаційного групового заходу «Інформаційний семінар для військовослужбовців та учасників АТО». За результатами співбесіди та психодіагностичного обстеження Олександр продемонстрував високу мотивацію та чудові здібності для проходження професійної адаптації та отримання нової професії електрогазозварника.

І коли з’явилася дана вакансія в ТОВ «Тальнівський щебзавод» Олександру було запропоновано пройти професійне навчання  за відповідною професією в ДНЗ «Уманський професійний ліцей» за направленням служби зайнятості під замовлення роботодавця.

Така форма професійного навчання дозволила безробітному  отримати нову затребувану професію на місцевому ринку праці, а набуті знання і вміння нададуть можливість закріпитися на робочому місці. Після успішного проходження професійного навчання Олександр був працевлаштований до зазначеного роботодавця за професією електрогазозварник.

Фахівці центру зайнятості бажають пану Олександру міцного здоров’я та професійних успіхів в творчій діяльності.

Відділ організації профнавчання ОЦЗ