Існує думка: «Якщо і є в світі якась професія, представники якої можуть взагалі не турбуватися про своє майбутнє, то це - програмісти». Чому ж так? Пропонуємо до Вашої уваги розглянути переваги і особливості такої важливої і перспективної на майбутнє професії як «Програміст».
Є три типи людей. Перші впевнені в тому, що незабаром штучний інтелект посяде їхнє робоче місце і позбавить заробітку, другі – ніяк не дочекаються, коли нейронні мережі нарешті почнуть виконувати за них всю рутинну роботу, щоб присвятити своє життя більш цікавим заняттям. А треті - розуміють, що заміна людської праці машинною – неминучий процес, але якщо він когось і залишить без роботи, то точно не програмістів.
Смартфони, планшети, окуляри доповненої реальності, дрони, безпілотні автомобілі, фітнес-браслети, смарт-годинники – все це вимагає величезної армії програмістів, які щодня створюють нові додатки, аби спростити різні процеси повсякденного життя. Подібні технології вже породили цілі пласти нових професій серед програмістів, на кшталт архітекторів віртуальної реальності або розробників систем з оперування великими даними.
Для пересічного громадянина робота програміста може здатися рутинним сидінням перед комп’ютером. Та насправді, - це надзвичайно творча професія. До того ж вона вимагає вміння вкладати творчу натуру спеціаліста в доволі чітку систему. Спеціаліст інформаційних технологій повинен мати витримку та терпіння, вміння швидко адаптуватись і при тому креативно мислити. Він повинен володіти, як знаннями в математичних галузях, так і мати добрий рівень як мінімум англійської мови.
Сама по собі програма – це такий носій інформації, як, наприклад, книга, але якщо книга може бути хорошою або поганою, то програма може бути працюючою або непрацюючою, бо, якщо одне слово або деталь не на своєму місці, програма стає непридатною до використання. Роботу програміста можна порівняти також з роботою годинникаря, де кожен гвинтик і кожна шестерня до останнього мають бути встановлені на своє місце настільки точно, щоб годинник йшов правильно.
Умовно програмістів можна поділити на три категорії:
- прикладні програмісти займаються розробкою конкретних програм, необхідних для роботи організації. Наприклад, сюди можна віднести програмістів 1С;
- системні програмісти програмують операційні системи, інтерфейси до розподілених баз даних, працюють з мережами;
- Web-програмісти мають справу з мережами, але, як правило, з глобальними, такими, як Іnternet. Вони пишуть web-інтерфейси до баз даних, створюють динамічні web-сторінки тощо.
Слід також зауважити, що попит на спеціалістів у IT-галузі на ринку праці Черкащини і України вцілому постійно зростає. Розробка програмного забезпечення є чи не найпривабливішою сферою зайнятості в країні з точки зору заробітку: середня зарплата програміста початкового рівня є приблизно вдвічі більшою за середню зарплатню по країні.
Для охочих краще опанувати ІТ-ремесло великі компанії-розробники відкривають власні лабораторії, окремі курси підготовки при кафедрах найрейтинговіших вишів із технічними напрямами навчання.
У Черкаській області з початку поточного року від роботодавців до обласної служби зайнятості надійшло 185 вакансій програмістів, інженерів та операторів комп’ютерних систем, з них 159 вакансій були укомплектовані протягом п’яти-восьми календарних днів.
Вакансії програмістів, інженерів та операторів комп’ютерних систем надійшли в переважній більшості від підприємств, установ та організацій різного профілю.
Що стосується громадян, які шукали роботу за цими професіями, то таких протягом січня-серпня 2018 року налічувалось 757 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 327 таких безробітних.
Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становив 5 тис. грн.
Цікавий відеосюжет про професію можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=iKOp8ly6q6c
Довідково: Серед роботодавців, які подавали вакансії за напрямком ІТ-сфери до обласної служби зайнятості, можна виокремити наступні:
- Регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця»;
- ПАТ «Черкасиобленерго»;
- Уманський державний педагогічний університет;
- Уманський національний університет садівництва;
- КП «Черкаська служба чистоти»;
- ТОВ «Мошурівський консервний завод»;
- Головне управління державної казначейської служби України в Черкаській області;
- Черкаська дирекція ПАТ «Укрпошта»;
- Канівська центральна районна лікарня;
- Звенигородський районний суд Черкаської області;
- ПП «Торговий дім «Поляков» тощо;
- а також місцеві підприємці Ю. Шурака, В. Коваль, В. Майдибура та інші.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ