18.10.2018 | 08:30

У рамках інформаційно-роз’яснювальної кампанії, спрямованої на детінізацію зайнятості населення, Канівська міськрайонна філія Черкаського обласного центру зайнятості організувала та провела спільно з представниками місцевого відділення Черкаської ОДПІ, Канівським об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України Черкаської області та головним державним інспектором з питань праці Управління Держпраці у Черкаській області Любов’ю Корякіною семінар для 24 місцевих роботодавців на актуальну тематику: «Легальна зайнятість, стабільні податки, соціальні гарантії  – багата держава».

Про сучасні тенденції на ринку праці та важливість детінізації зайнятості розповіла директор філії Надія Коломієць: «Особливу увагу Канівська міськрайонна філія приділяє інформаційно-роз’яснювальній роботі серед роботодавців, оскільки на цей час вони є ключовою фігурою у забезпеченні розвитку економіки. Працедавець відіграє основну роль у створенні робочих місць, організації постійної та тимчасової зайнятості для безробітних, збільшенні виробництва вітчизняної продукції і не тільки. Саме легальна зайнятість створює безпеку для трудової діяльності, як роботодавців так і працівників, забезпечуючи реалізацію їх права на пенсію в майбутньому. Але в першу чергу, саме роботодавець має забезпечити належне оформлення трудових відносин та будувати свою діяльність на правових засадах».

Цікаво та змістовно про  заходи, спрямовані на легалізацію зайнятості, розповіла начальник Канівського відділення Черкаської ОДПІ Людмила Коробочка, наголосивши, що відповідальність роботодавця за неофіційне працевлаштування передбачає штраф у розмірі 111, 69 тис. грн за кожного неоформленого працівника.

Любов Корякіна зосередила увагу учасників семінару на ключових моментах в трудовому законодавстві: тривалості робочого часу, порядку оплати праці, тривалості щорічних та позачергових відпусток тощо.

Провідний фахівець Канівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області Любов Витвицька наголосила на необхідності уважного заповнення звітів з ЄСВ.

«Страховий стаж – основа пенсійного забезпечення. Працівник отримує зарплату «в конверті» виключно на свій страх і ризик, адже розмір, порядок і термін її виплати не передбачений законом і трудовим договором, а відсутність відрахувань єдиного соціального внеску призводить до мінімальної пенсії, або взагалі до її відсутності»,- наголосила Любов Витвицька.

По закінченню зустрічі, яка пройшла в теплій та дружній атмосфері, роботодавцям було надано індивідуальні консультації, які стосувалися останніх змін трудового законодавства.

Канівська міськрайонна філія ОЦЗ