22.02.2018 | 16:50

Нещодавно у приміщенні Федерації профспілок Черкаської області відбулася зустріч профспілкового активу з головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченко, яка була приурочена до Всесвітнього Дня соціальної справедливості.

Головним питанням, яке розглядалося під час зустрічі стало питання соціально-трудових відносин на підприємствах, організаціях та установах області.

У заході взяли участь керівники управлінь Пенсійного Фонду України в області, держпраці, Державної фіскальної служби, фондів соціального страхування та відділення національної служби посередництва і примирення. Від служби зайнятості участь у зустрічі взяв директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Під час виступу голова Федерації профспілок Петро Шевченко підкреслив важливість відзначення Дня соціальної справедливості: «Відзначення цієї дати на державному рівні підтверджує прихильність України до загальновизнаних у світі принципів соціальної справедливості та активного впровадження в життя політики і стратегій, спрямованих на її забезпечення», - зазначив голова Федерації. Також надав інформацію про стан соціально-трудових відносин в області.

 Очільник області Юрій Ткаченко поінформував присутніх про можливі шляхи покращення соціально-економічних відносин, поділився планами дій із виконання Стратегії-2020, діяльності Агенції регіонального розвитку Черкащини, Офісу підтримки інвестицій та експорту, реалізації на умовах співфінансування з бюджетів різних рівнів проектів в освіті та медицині.

 Розглядаючи питання соціально-трудових відносин слід зазначити, що протягом 2017 року кількість осіб, працевлаштованих за сприяння обласної служби зайнятості, зросла більше ніж на 1 тис. осіб, або 3% та становила 35,5 тисячі осіб. При цьому, 14 тис. осіб були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З початку року за сприяння служби зайнятості області роботу отримали 20,1 тис. безробітних, рівень їх працевлаштування є вищим, ніж в цілому по Україні і становив 38,1, по Україні – 37,9 %. Крім того, понад 12 тис. осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Налагодження тісної співпраці з роботодавцями сприяло зростанню кількості роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості областів щодо задоволення кадрових потреб. З початку року 6,9 тис. роботодавців заявили про потребу в працівниках. Всього протягом року надійшло 36,8 тис. вакансій, шо на 1,2% більше, ніж в 2016 році. За цей період укомплектовано 34,2 тис. вакансій.

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн з 1 січня 2017 року, позначилось на якісних характеристиках вакансій. Зокрема суттєво збільшився середній розмір заробітної плати за вакансіями, які були заявлені до укомплектування. Так, якщо у 2016 році він становив 2 тис. грн., то за вакансіями, заявленими у 2017 році, середній розмір зарплати становить  майже 3,6 тис. грн. Що стосується розміру зарплати, по вакансіям заявлених цього року, то вона становить в середньому 4315 грн.

Впровадження в практику роботи служби зайнятості  інноваційних онлайн-сервісів, а саме відеопрезентацій клієнтів (так звані відеорезюме та відеопрезентації роботодавців та вакансій) дозволяє прискорити процес укомплектування вакансій).

У 2017 році термін укомплектування вакансій в середньому по області становить 5 календарних днів при середньому по Україні – 10 календарних днів. Зростання надходження вакансій дозволило збільшити обсяги працевлаштування осіб в порівнянні з минулим роком.

За результатами зустрічі, було прийнято рішення про підготовку розпорядження облдержадміністрації щодо взаємодії профспілок з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, організаціями роботодавців в області, підготовку до проведення засідання трьохсторонньої соціально-економічної ради.

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Черкаського ОЦЗ