Не буде перебільшенням твердження, що в центрі уваги більшості старшокласників - вибір майбутньої професії та навчального закладу, в якому її можна здобути. Допомогти у вирішенні такого непростого завдання завжди готові фахівці служби зайнятості.
Так, днями учні 10 класу Черкаської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 мали фантастичну можливість поринути в студентське життя та відчути його атмосферу. Така можливість була реалізована в рамках проекту «Студент на годину», започаткованого Черкаським обласним, міським центрами зайнятості та відділенням профорієнтаційної і рекрутингової роботи «Центру рекрутингу» навчально-наукового центру «Інститут післядипломної освіти та курсової підготовки» Черкаського національного університету. Метою заходу було ознайомлення потенційних студентів із можливостями вищої школи та професіями, які можна здобути у провідному вищому навчальному закладі Черкащини.
Школярі не просто відвідали університет, але й змогли ознайомитися з роботою науково-навчального інституту природничих наук та його лабораторій. Учням, яким цікаве коло знань, що охоплює загальну біологію, зоологію, ботаніку, фізіологію людини, екологію, а також неорганічну, аналітичну, фізичну та органічну хімію, така зустріч була корисною і пізнавальною. Директор інституту, кандидат біологічних наук Максим Гаврилюк презентував учням спеціальності, за якими здійснюється підготовка, та розповів про можливості працевлаштування після завершення навчання. Школярі дізналися, що фахівців напрямків, за якими здійснюється навчання в інституті, а саме, хіміків, біологів, екологів та метрологів, нині гостро потребують провідні підприємства та установи. Під керівництвом кандидата хімічних наук Віри Бойко десятикласники пройшли міні-практикум з перегонки рідини. Вадим Соколенко, кандидат біологічних наук розповів учням про новинки в галузі молекулярної біології.
А ще всім цікаво було дізнатися, що інститут має давню історію, адже створений на базі біологічного та хімічного факультетів, а природничий факультет розпочав діяльність ще 1921 року. І зараз, продовжуючи славні традиції, високий рівень викладання забезпечують 40 викладачів, в тому числі, 7 докторів наук та професорів, 26 – кандидатів наук, доцентів, тож підростаючому поколінню є у кого навчатися та на кого рівнятися, прагнучи досягти професійної реалізації в науці. Крім того, до складу інституту входять кафедри біології та біохімії, екології та агробіології, хімії та наноматеріалознавства, кафедра якості, стандартизації та управління проектами, що, безперечно, свідчить про те, що фахівці, які навчалися в інституті, матимуть знання та навички, затребувані і у високотехнологічному майбутньому.
Завтрашні абітурієнти із захопленням сприйняли новий для них досвід і пообіцяли повернутися вже у ролі студентів, тож Черкаська обласна служба зайнятості продовжуватиме такі зустрічі і надалі, щоб якомога більше школярів наблизити до здійснення професійних мрій.
Відділ організації профорієнтації ОЦЗ