14.02.2020 | 11:00

Бути коханим – це значно більше, ніж бути багатим, тому що бути коханим – значить бути щасливим і успішним

 

З нагоди Дня усіх закоханих Черкаська обласна служба зайнятості склала добірку життєвих історій черкащан, які маючи в серці кохання, в душі віру та надію і бажання бути успішними, самореалізувалися та досягли значних результатів у професійній діяльності.

У свою чергу служба зайнятості посприяла та підтримала цих громадян на старті їх кар’єри, допомогла втілити ідеї в життя. Сьогодні, у разі потреби служба зайнятості, для молодих підприємців здійснює пошук та підбір відповідних працівників, консультує, надає повний комплекс сучасних послуг. Щоденно працівники служби зайнятості готові запропонувати безробітному скористатися послугами кар’єрного радника, роботодавцю – консультанта роботодавця, всім клієнтам – такими сервісами як електронна черга, електронні кабінети шукача роботи та роботодавця, профорієнтаційними платформами та освітнім порталом.

У нашому контексті, яскравими прикладами сімейних взаємовідносин, які можуть слугувати підґрунтям для успішної професійної діяльності, є історії… історії черкаських родин, які переживаючи і злети і падіння, завжди йдуть вперед;

сімей, відносини, яких перевірені часом та життєвими складнощами без яких наша буденність неможлива;

сімей, які вірять у перемогу, один в одного та є самодостатніми;

сімей, члени родини яких стали не конкурентами, а партнерами в спільній роботі, які не просто критикують, а допомагають корисними порадами, або просто не заважають втілювати мрії в реальність;

сімей, які є джерелом роботи та прибутку для тих, хто цього потребує;

сімей, які люблять життя та осучаснюють свою діяльність, задля надання якісних послуг клієнтам;

сімей, спільна робота яких, перетворилася в звичайне родинне хобі, за яке вони отримують фінансову винагороду;

а також тих сімей, які можуть слугувати прикладом для інших своєю відданістю один одному і улюбленій справі.

 

Тож, якщо Ви насправді любите когось (і ця людина любить вас), будьте відданими і будьте готові працювати, але це буде найцікавіша робота всього вашого життя.

 

Звенигородщина. Історія успіху родини Глущенків розпочалася в 1997 році, коли Олена Глущенко зареєструвалася приватним підприємцем і почала торгівлю косметичними та миючими засобами в невеликому за розмірами приміщенні. Уже в 2006 році підприємницьку діяльність розпочав і її чоловік Павло. На той час подружжя стало власниками двох великих магазинів побутової хімії та косметичних засобів «Велес». З перших днів діяльності родина тісно взаємодіє із Звенигородською районною філією Черкаського обласного центру зайнятості. Фахівці філії систематично ознайомлюють бізнес-родину з послугами служби зайнятості, новаціями у роботі, електронними сервісами. Особливо тісно співпраця відбувається у напрямку стажування безробітних безпосередньо на робочому місці, а опісля успішно зданого «екзамену» забезпечення роботою цих громадян, з наданням компенсації роботодавцю єдиного внеску за працевлаштованих безробітних. На цей час Олена та Павло забезпечили роботою 7 осіб.

Після закінчення навчання до сімейного бізнесу планує долучитися син подружжя Ігор.

«Рецепт успіху» від родини Глущенків: «Командна робота, комунікабельність, уважність до потреб клієнтів, ввічливість, взаємодопомога та підтримка один одного – це ті невід’ємні елементи, які допомагають бути щасливою родиною та успішними підприємцями».

 

Уманщина. Родина Крочак своїм прикладом доводить: сімейний бізнес в наш час є рентабельним та конкурентоздатним. Перший старт на шляху підприємництва зробила в 2016 році Інна Крочак. Після звільнення з попереднього місця роботи, жінка перебувала на обліку в Уманській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. У ході спілкування з фахівцями, виявила бажання започаткувати власну справу, що допоможе реалізувати їй накопичений життєвий досвід та потенціал. Жінка успішно пройшла відповідне навчання, отримала одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності і вже невдовзі відкрила власне кафе. На сьогодні, із ведення бізнесу, Інні допомагає чоловік і родина має вже перші успішні результати – база відвідувачів закладу харчування розширюється, а отже створюються нові робочі місця. Протягом трьох останніх років родина забезпечила роботою двох колишніх безробітних та отримала матеріальну компенсацію.

Так, сімейний бізнес може вирости, без занадто великих вкладень, – з хобі, яким раніше людина займалася заради власного задоволення – до отримання прибутку для всієї родини.

«Рецепт успіху» від родини Крочак: «Для ведення сімейної справи одного лише бажання замало. Сімейний бізнес краще розпочинати із власного хобі, це дозволить виконувати роботу із задоволенням та ще й отримувати за своє хобі прибуток. Але саме головне заручитися підтримкою найрідніших, які зможуть порадити, підтримати або й взагалі порадіти спільним досягненням. Висока мотивація до роботи, згуртованість об’єднують сім`ю, розвивають родинні інтереси. Велику роль відіграє чоловік, який в житті завжди підставляє своє надійне плече. А невелике кафе може приносити гідний  прибуток, якщо готувати смачно та з повагою ставитися  до відвідувачів».

 

Христинівщина. З метою пошуку роботи, у 2007 році христинівчанка Наталія Косар звернулася до Христинівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. Враховуючи професійні якості жінки, підприємницьку ініціативність та бажання розвиватися фахівці філії запропонували Наталії відкрити власну справу. Отримавши одноразово стартовий капітал від служби зайнятості, молода підприємниця активно розпочала розвивати свою діяльність з виготовлення тротуарної плитки та виробів з бетону. Для презентації свого бізнесу на ринку послуг та знайомства з соціальними партнерами, інвесторами, клієнтами, за партнерської підтримки державної служби зайнятості, Наталія взяла участь у II Міжнародному бізнес-форумі «БізнесWOMAN2018». Обмін досвідом з партнерами посприяв появі нових ідей для розвитку підприємництва в районі. Новаторські бізнес-ідеї Наталія також перейняла у своєї матері Тамари та батька Олексія Косарів, які розпочали спільну підприємницьку діяльність у цьому напрямку ще в 2002 році. Щороку Наталія проводить на підприємстві стажування семи безробітних громадян, після його закінчення забезпечує людей роботою, а відповідно від служби зайнятості отримує матеріальну підтримку для подальшого розвитку.

 

 

«Рецепт успіху» від родини Косар: «Починаючим початківцям-підприємцям для розвитку малого і середнього бізнесу необхідно враховувати на етапі становлення п’ять основних правил: правило перше – готовність до ризику; правило друге – креативність або винахідливість; правило третє – уміння тримати удар, або, як ще можна сформулювати – вміння програвати; правило четверте – комунікабельність; правило п’яте – розподіл і делегування повноважень. Але це все, неможливо реалізувати якщо не має людяності та поваги до оточуючих, чесності, насамперед, перед самим собою. Особливим індикатором родинного успіху є не конкуренція, а зацікавлення всіх членів родини у вашому розвитку, спільній перемозі, а також виправдана довіра в особистих та робочих відносинах».

 

Маньківщина. Історія Наталії Карпенко розпочалася ще в 2005 році із звільнення її з попереднього місця роботи та звернення до Маньківської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. Жінка розуміла, що коли закриваються одні двері – відкриваються інші, головне вчасно це побачити і скористатися шансом. Після спілкування з фахівцями Наталія вперше в житті почала розмірковувати про власний бізнес, про послуги, які вона може запропонувати та про свої конкурентні переваги на ринку праці. Тому зваживши всі «за» і «проти» Наталія написала бізнес-план, успішно його захистила, отримала фінансову підтримку від служби зайнятості  та впевнено вступила до когорти місцевих підприємців. Так як, жінка завжди цікавилася квітами і з особливим задоволенням їх вирощувала, свою діяльність розпочала саме в цьому напрямку. Спочатку Наталія орендувала магазин в якому займалася продажем великої кількості квітів та різноманітних кімнатних рослин. Уже згодом, маючи власну базу клієнтів, постійних покупців, молода підприємниця замислилась над розширенням власного бізнесу. Заручившись підтримкою чоловіка Івана, родина побудувала власний магазин. До сімейної справи долучився і син подружжя Олександр, який щодня з батьками радів їх успіху, або був справжньою відданою опорою в період невдач. Тому перейнявшись турботою про спільну справу Олександр поряд з виконанням своїх обов’язків в бізнесі, надає батькам креативні та сучасні поради для розвитку та вдосконалення сімейної справи. На сьогодні Наталія тісно співпрацює зі службою зайнятості, створює робочі місця, на які працевлаштовує колишніх безробітних громадян.

«Рецепт успіху» від родини Карпенко: «Кожному молодому підприємцю варто зрозуміти, що власна справа – це гарна альтернатива для того, хто не цурається  важкої праці та не боїться безсонних ночей. Коли ти сам собі роботодавець – відповідно  зростають вимоги до себе як працівника. Любов до себе та прагнення само розвиватися, у поєднанні з доброзичливістю у ставленні до оточуючих, є важливими критеріями для розвитку Вас як професіоналів. Але головне, щоб улюблена справа приносила задоволення не тільки її власникам, але й клієнтам, споживачам послуг, які є вимогливі і щодня зацікавлені у чомусь новому, сучасному. Тому починайте бізнес з вивчення вашого клієнта. Є величезна кількість літератури на цю тему, але найбільш перевірений спосіб – сформулювати одним реченням ваше бачення того, хто ваш клієнт. Позначивши сегмент, виберіть 30-40 потенційних клієнтів – всіх, хто спаде вам на думку, кого порадять ваші знайомі, – і зателефонуйте їм, зустріньтеся з ними і поставте їм будь-які запитання, які стосуються, на ваш погляд, продукту, який може їм допомогти. Ви дізнаєтеся дуже багато нового. На цю тему також є величезна кількість книг, але в цілому підхід дуже простий: виходьте «в поле» і запитуйте ваших клієнтів».

 

Шполянщина. Молоде подружжя підприємців Анни та Ігоря Чихачових, за достатньо короткий час роботи, отримало довіру на ділову репутацію в районі як надійного роботодавця. А все починалося з того, що маючи бажання офіційно працевлаштуватися, Ігор декілька років тому звернувся до Шполянської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості. На той час його матір Альона Лопатіна була місцевою підприємницею, тож Ігорю фахівці філії запропонували продовжити родинну бізнес плеяду. Недовго розмірковуючи молодий чоловік вирішив долучитися до бізнесу матері і був працевлаштований. Отримавши відповідний досвід на практиці в 2015 році, за сприяння служби зайнятості, Ігор вирішив самостійно започаткувати власну справу за напрямком «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів». Через рік вирішила реалізувати свій підприємницький потенціал його дружина Анна, відкривши в місті кафе та магазин одягу. З самого початку діяльності і по цей час, молоді роботодавці активно співпрацюють з фахівцями районної філії щодо стажування безробітних на робочих місцях та відповідно їх подальшого працевлаштування. За період співпраці підприємців і служби зайнятості забезпечено роботою 21 особу, з них 5 осіб з виплатою компенсації роботодавцю єдиного внеску за працевлаштованих безробітних за новостворене робоче місце.

«Рецепт успіху» від родини Чихачових: «Щоб бути конкурентоспроможним на ринку праці необхідно мати очевидні переваги, в порівняні з іншими, завдяки своєму особистісному і професіональному потенціалу та бути здатним витримати конкуренцію, подолати перешкоди, добитися успіху в житті, у професійній сфері, а також закріпити цю успішність у свідомості інших людей і зробити власні дії певною нормою, зразком, еталоном для інших. Але перш ніж стати підприємцем, роботодавцем і просто ефективним працівником, необхідно сформувати себе як цілісну особистість. Шлях не з легких, але є деякі правила, що формують стиль поведінки справжнього професіонала. Необхідно: 1. з’ясувати свої сильні й слабкі сторони; 2. постійно підвищувати свій професійний рівень; 3. культивувати в собі відповідальність; 4. навчитися розставляти пріоритети й управляти часом; 5. розвивати в собі здатність аргументовано відстоювати власні погляди; 6. прислуховуватися до конструктивної критики та робити правильні висновки; 7. уміти опинитися в потрібний час у потрібному місці й скористатися шансом; 8. слідкувати за своїм здоров’ям і зовнішнім виглядом; 9. навчитися спрямовувати енергію на досягнення успіху та 10. бути конкурентоспроможним».

Звенигородська районна філія ОЦЗ

Маньківська районна філія ОЦЗ

Уманська районна філія ОЦЗ

Христинівська районна філія ОЦЗ

Шполянська районна філія ОЦЗ

Відділ інформаційної роботи ОЦЗ