Суми, які виплачуються у вигляді допомоги по безробіттю, неоднакові для різних категорій адресатів, тому потрібно знати наступне: мінімальна виплата допомоги по безробіттю призначається наступним категоріям: тим, хто був звільнений з останнього місця працевлаштування за статтею; переселенцям; молодим людям, які тільки що закінчили навчання і не мали досвіду роботи; чоловікам, демобілізованим з лав української армії; людям, у яких трудовий стаж за останній рік складає менше 6 місяців.
Дана сума становить 544 гривні; у тих, хто відпрацював за останній рік понад 6 місяців, а також осіб, які перестали працювати з поважної причини (призов в армію, здійснення догляду за особою з інвалідністю і т. д.), виплата має пряму прив'язку до суми середнього доходу і трудового стажу. Особи, що мають стаж не більше 2 років, можуть отримати 50% від свого середнього доходу за останні 12 місяців, від 2 до 6 років – 55%, при наявності стажу від 6 до 10 років – 60%, люди зі стажем понад 10 років – 70%. При цьому мінімальний розмір виплати для застрахованих осіб на сьогодні затверджено в розмірі 1440 гривень; інші можуть отримати виплату, виходячи з рівня офіційної зарплати і стажу, проте допомога не може бути вище, ніж сума, еквівалентна 4 прожитковим мінімумам, визначеними для працездатних громадян, тобто 7048 гривень.
Нагадаємо також, що: протягом перших 90 днів непрацевлаштовані особи можуть отримувати 100% від суми допомоги; наступні 90 днів - в розмірі 80% від виплати;
через 180 днів безробіття можна отримувати лише 70% від призначеної допомоги.
Юридичний відділ ОЦЗ