27.05.2019 | 10:21

В умовах сьогодення зорієнтуватися в різноманітті навчальних закладів, формах навчання та навчальних програмах важко не тільки старшокласникам, але й їх батькам.

Щоб вибір майбутніх абітурієнтів був вдалим та виваженим, фахівці служби зайнятості організовують різноманітні профорієнтаційні заходи.

Так, нещодавно у приміщенні зали засідань Чигиринської районної державнї адміністрації працівники районної філії Черкаського обласного центру зайнятості спільно з відділом освіти  РДА провели профорієнтаційний захід, у якому взяли участь близько 140 старшокласників, освітяни та батьки школярів.

Напрямки навчання презентували п’ять навчальних закладів: Черкаський державний бізнес-коледж, Державний заклад професійної (професійно-технічної) освіти «Черкаського вищого професійного училища легкої промисловості», Харківський фармацевтичний університет, Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України та Чигиринський економіко-правовий коледж Уманського національного університету садівництва.

У своєму зверненні до учасників заходу фахівець з профорієнтації Лариса Порожня наголосила, що: «Обирати потрібно ту професію, що у майбутньому приноситиме задоволення та дохід.  Вирішуючи це важливе питання, слід враховувати не лише думку батьків, друзів і знайомих, а, в першу чергу, власні вподобання. Займатися обраною справою доведеться день за днем,  докладаючи максимум зусиль і старань, адже, щоб досягти успіху - потрібно постійно вдосконалюватись та прагнути бути кращим у своєму напрямку діяльності».

До уваги старшокласників були представлені виставки творчих робіт студентів, майстер-класи, тематичні стенди та довідкові проспекти з необхідною  інформацією про той чи інший навчальний заклад. Усі бажаючі мали нагоду поспілкуватися з представниками закладів освіти з метою уточнення деталей вступу, підготовчих курсів, організації дозвілля тощо.

Проведення відповідних заходів сприяють формуванню у молоді особистого ставлення до професії та допомагають підвищити рівень престижності робітничих професій, що на сьогодні користуються попитом на ринку праці.

Чигиринська районна філія ОЦЗ