13.10.2017 | 08:00

Фахівці Черкаського  районного центру зайнятості значну увагу приділяють тим, хто боронив цілісність і суверенітет нашої держави, а нині з охопленого війною Сходу повернувся додому. Бійці якомога швидше намагаються адаптуватися до буденного мирного життя. Найкращим та найефективнішим  способом адаптації для захисників є робота. Тому більшість демобілізованих після повернення з зони АТО звертаються до центру зайнятості, де намагаються підшукати роботу. Дехто з них має бажання розпочати власну справу але, не знаючи з чого  почати, де взяти гроші. А центр зайнятості допомагає їм навчитися реалізувати власні бізнес-ідеї в житті та дає старт колишнім військовим стати успішними підприємцями.

«Протягом 2016-2017 років представниками центру зайнятості проведено 11 інформаційних семінарів та тренінгів за участю 127 демобілізованих військовослужбовців. На цей час саме за сприяння центру зайнятості 47 осіб працевлаштовано, з них 2 особи – на новостворені робочі місця з виплатою компенсації єдиного соціального внеску, 4 особам надано допомогу на відкриття власної справи, 17 чоловік пройшли професійне навчання та працевлаштовані на місцеві підприємства, 9 осіб залучено до громадських робіт та робіт тимчасового характеру, 12 чоловік виявили бажання продовжити військову службу за контрактом», - повідомив директор районного центру зайнятості Олександр Гриценко.

Показовим прикладом є життєва історія Сергія Рудя – мешканця села Хацьки Черкаського району. Чоловік три роки захищав на Сході територіальну цілісність країни, а після повернення додому звернувся за допомогою у пошуку роботи до центру зайнятості. На цей час Сергій працює слюсарем з ремонту автомобілів в ТОВ «Умвельт Україна», зі свого боку фахівці центру протягом року будуть здійснювати його індивідуальний супровід.