20.02.2019 | 10:00

Громадяни, зокрема, з числа тих, хто переїжджає на Черкащину з тимчасово окупованої території, мають можливість отримати в службі зайнятості широкий спектр соціальних послуг, а саме: підбір постійної або тимчасової роботи; організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації; сприяння у започаткуванні власної справи, а також профорієнтаційні, інформаційні послуги тощо.

«Внутрішньо переміщені особи потребують особливої уваги, – зазначив директор Черкаської районної філії обласного центру зайнятості Олександр Гриценко. – Фахівці забезпечують надання їм адресної допомоги з урахуванням професійного досвіду, здатності конкурувати на ринку праці. У кожному конкретному випадку ретельно відпрацьовуються всі можливі підходи для вирішення питання працевлаштування».

Наприклад, 19-ти річний Ілля, який раніше проживав в Луганській області, був вимушений з тимчасово окупованої території переїхати до бабусі в село Червона Слобода Черкаського району. Оскільки у молодого чоловіка була лише базова середня освіта, він відразу ж звернувся до місцевої школи для отримання повної середньої освіти і зараз - навчається екстерном.

Нажаль, знайти роботу з достойною оплатою праці, не маючи професії – складно. Тому Ілля звернувся до Черкаської районної філії для пошуку варіантів зайнятості. Під час спілкування з фахівцем з профорієнтації, виявилось, що він завжди мріяв стати перукарем. Серед актуальних вакансій для молодого чоловіка була пропозиція від місцевого барбершопу – чоловічої перукарні.

Тож на замовлення роботодавця, фахівці районної філії допомогли Іллі в організації професійного навчання за професією «перукар» у Вищому професійному училищі. Там  він опановує тонкощі професії, готується стати професіоналом своєї справи та має гарантію працевлаштування після закінчення навчання.

 

Довідково: у минулому році в Черкаській районній філії 6 осіб з числа внутрішньо-переміщених отримали статус безробітного. З них - 5 осіб були працевлаштовані, в тому числі 1 особа з компенсацією роботодавцю виплати єдиного соціального внеску. Професійну підготовку, перепідготовку проходили 3 особи.

Черкаська районна філія ОЦЗ